Gündem

ZULME RIZA ZULÜMDÜR

memur sen  aksarayil baş kanı murat günaydın yaptığı yazılı açıklamada zulme rıza zulümdür dedi.

memur sen  aksarayil baş kanı murat günaydın;

“kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayakarşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüşgibi olur. her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur….(maide32)

mısır’da 16-17 haziran 2012 yılında %51,73 oylacumhurbaşkanı seçilen mursi hükümetine darbe yapan sisi cuntası, meşru hükümetisavunmak için rabia meydanında oturma eylemi yapan silahsız binlerce insanıkatletmişti.

emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı arap ülkelerinindesteğini alan sisi, dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güçalarak gittikçe daha da firavunlaşmakta, firavun’un hz. musa’nın kavmineyaptıklarının bir benzerini binlerce yıl sonra mısır’da masum müslümankitlelere yapmaktadır.

darbeci sisi hükümeti bugüne kadar göstermelikyargılamalarla idama mahkûm ettiği 165 masum kardeşimizi idam etti. mısırzindanlarında her an idam edilmeyi bekleyen 600 kişi var. Üstelik ağırişkenceler eşliğinde ve de çelik kafesler içinde savunma hakkı verilmeksizinyapılan yargılamalar devam ediyor ve kurulan yargı tiyatrosunda yeni idamkararları veriliyor. cunta yargısı daha geçen eylül ayında aralarında muhammedbiltaci’nin de bulunduğu 75 kişiyi daha idama mahkûm etti. İdam kararlarını tümdünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan sisi cuntası bu kadar ölümlererağmen kana doymuyor. geçtiğimiz günlerde de 9 genç, cunta tarafından haksızyere idam edildi.

sisi cuntası, arkasına aldığı emperyalist ülkelerindoğrudan, insanlığın sessizliğinin dolaylı desteği ile her gün yeni idamlargerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. bm’nin idamları durdurmaçağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin “ah”ları arş-ı alayaulaşırken, ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. sisi’nindestekçilerinin idamları görmezden gelmek şöyle dursun aksine “terörlemücadele(!)” yalanıyla desteklediği bir vasatı yaşıyoruz.

bugün bütün İslam dünyası benzer bir saldırı altında.

bangladeş hükümeti müslüman âlimleri ve önderleri idamediyor; dünya sessiz.

Çin’de doğu türkistanlı kardeşlerimiz idam ediliyor, birmilyon doğu türkistanlı kamplarda işkence görüyor; dünya sessiz.

filistin’de her gün siviller, masumlar katlediliyor;dünya sessiz.

arakan’da idamlar, katliamlar, sürgünlerle soykırımuygulanıyor; dünya sessiz.

yemen’de masumlar katledilip, halk açlığın soğuk ellerineterk ediliyor; dünya sessiz.

suriye’de her gün varil bombaları, kimyasallar, işkenceve tecavüzlerle insanlık yok ediliyor; dünya sessiz.

İslam dünyasının neresine bakarsanız kan, savaş, katliam,idam…

mısır’da yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki dünyadasaflar nettir. bir tarafta emperyalizm ve onların işbirlikçi kuklaları; diğertarafta sömürülen ve ezilen kitlelerle onların sesi olma onurunu canlarıylaödeyen vicdanlı insanlar. demokrasi, insan hakları ve özgürlük nutku çekenlerleİslam dünyasını kana bulayanlar aynı safta ve aynı kesimler.

mazlum toplumların ve müslümanların haklarını savunanlarise dünyada yalnızlaştırılmaya, itibarsızlaştırılmaya, yok edilmeyeçalışılıyor. demokratik seçimlerle gelen ve halkın büyük kısmının desteğinialan liderlere kolaylıkla “diktatör” diyenler, cuntacı sisi’yi başkentlerindeağırlamak için birbirleriyle yarışıp, onu demokrasi kahramanı ilanedebiliyorlar. bu ikiyüzlülüğü saklama ihtiyacı bile duymuyorlar.

mazlum toplumların ve müslüman ümmetinin kendi göbeğinikendisinin kesmesinden başka çıkar yol yoktur. Ümmetin “vasat”laşması vemazlumların dayanışması yeniden diriliş ve uyanışın ön şartıdır. yeni bir dünyamümkün diyenlerin seslerini ve güçlerini birleştirmeleri ve gürleştirmelerindenbaşka bir seçenek görünmemektedir.

kendisine “hakkı ve adaleti ayakta tutma” vazifesiyüklenmiş ümmetin bu sessizliği, bu kayıtsızlığı İslam dünyasına dişlerinigeçirmek için bekleyenleri maalesef ki cesaretlendiriyor.

o nedenle biz onurun direnişte, izzetin hakkıhaykırmakta, dirilişin zulme karşı mazlumu savunmakta ve kurtuluşun adaletiayakta tutmakta olduğuna inanan memur-sen olarak, bugüne kadar susmadık,susmayacağız.

dayanışma ruhuyla hareket etmekten ve dayanışmaçağrılarımızı bıkmadan usanmadan sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz. “haksızlıkkarşısında susan dilsiz şeytandır” sözünü şiar edinen bizler şu ilahi buyruğaiman etmişiz:

“zulmedenlere meyletmeyin. yoksa size ateş dokunur.sizin allah’tan başka dostlarınız yoktur. sonra yardım da göremezsiniz.”(hud, 113)

bu vesileyle memur-sen olarak, mısır’daki idamlarındurması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında, hak veadaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrımızıyineliyoruz. İslam İşbirliği teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz.

cuntacı sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.mısır’da idam edilen gençlerimizin şehadetleri vesilesiyle kendilerine rahmet,ailelerine ve bütün İslam ümmetine başsağlığı diliyor, mısır zindanlarındakimasum ve mazlum kardeşlerimizle dayanışma irademizi bir kez daha ifade ediyoruz”dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası