Gündem

YÜREKLERİ AKSARAY İÇİN ÇARPIYOR

ankarada düzenlenen aksaraylılar buluşması iftar yemeğiprogramı, aksaraylı iş adamı, başarsoft bilgi teknolojileri a.Ş. yönetim kurulubaşkanı ahmet dabanlı’nın ev sahipliğinde aksaraydaki stk’lar ve ankara da kibürokratlar iftar yemeğinde buluştu. düzenlenen iftar programına geniş katılımsağlanırken aksaray’dan, ticaret borsası başkanı hamit Özkök, aksaray ziraatodası başkanı emin koçak, İl genel meclis Üyesi ve aksaray damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı mahmut aktürk,aksaray ticaret borsası meclis Üyesi ve hamidiye alaca tarımsal kalkınmakooperatifi başkanı hasan kurt katıldı. 

aksaraylı bürokratların birbirleriyle tanışması veaksaray konusunda güç birliğinin sağlanmasının amacıyla düzenlenen toplantıyaalpaslan akkurt, hasan oğuz altınkaynak, yasin söyler, serkan canbulut, ahmetmithat acar, necip selçuk yıldırıcı, yılmaz karaboduk, rasih bostancı, İbrahimakpınar, eren görgülü, ramazan karakoç, mümtaz yavuz, sayit Çelebi, yahyairmak, hüseyin yavuz, sezai ata, emir dede Şimşek, Önder altınsoy, alper kula,Özcan yeğen, tevfik Özcan, kaşif kılıç, ahmet pişkin, yahya ceviz, abdurrahmanuluırmak, adnan er, mehmet Ünver, deniz Şahin, erbil Çiçek, alper kürşat giray,ali Özkara ile çok sayıda üst düzey bürokrat katıldı.

programın açılış konuşmasını yapan başarsoft bilgiteknolojileri a.Ş. yönetim kurulu başkanı ahmet dabanlı, kendisinin deaksaraylı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, aksaraylıların biraya gelmesindevesile olan başta aksaray ticaret borsası başkanı hamit Özkök ve hemşerimizÖzcan yeğen olmak üzere herkese teşekkür etti. benzer buluşmaların daha öncedeyapıldığını hatırlatan dabanlı, “bir aksaraylı olarak ankara’da görev yapan birkardeşiniz olarak, burada aksaraylıların bir araya gelmesinde emeğimizgeçmesinden memnun oluyoruz. ankara’da çok sayıda aksaraylı bürokrat bulunuyor.bir araya gelme noktasında istediğimiz gibi olmadığını da söylemek istiyorum.daha güçlü olmamız için hep birlikte olmamız gerekiyor. buradan aksaray’ayapılan yenilikleri ve yatırımları takip ediyor ve gururlanıyoruz. butoplantıların inşallah devam etmesini temenni ediyorum. yapılan davetimizeiştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, saygılarsunuyorum” dedi.

bütün aksaraylı hemşerilerini selamlayarak konuşmasınabaşlayan aksaray ticaret borsası başkanı hamit Özkök  “aksaraylının farkını hepimiz biliyoruz.aksaray farklı her haliyle farklı yapısıyla, insanıyla, çalışanıyla,bürokrasisiyle biz ankara’da da artık farklılıklaşmaya başladık. İnşallahbirbirimize biraz daha sahip çıkma suretiyle büyütmemiz lazım. aksaraylılarınbirlikteliklerini, beraberliklerini yürüterek, bu toplantıları artırması gerektiğinedeğinen başkan Özkök “bir insan bilmediğinin tanımadığının yabancısıdır.kaynaşma aramızdaki bir takım farklılıkları, düşünce farklılıklarını, fikirfarklılıklarını başka farlılıkları ortadan kaldırır. birbirimize ne kadaryakınlaşırsak, ne kadar birbirimizi yakından bilirsek o kadar birbirimizi dahakolay tanırız. o kadar daha çok birbirimize destek veririz. o kadar daha çokbirbirimize sarılırız. aksaray da bir kardeşiniz olduğunu unutmamanızıistiyorum. her konuda yanınızdayız. bunu bilmenizi istiyorum. hepinize emeğigeçen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.” dedi.

ziraat odası başkanı emin koçak ise yaptığı konuşmasında”yapmış olduğumuz bu toplantı 2. bir toplantı. gün geçtikçe daha da iyi olacak.birbirimizi tanıdıkça samimiyet, kaynaşma daha da artıyor. buda bizleriolağanüstü mutlu ediyor. aksaraylı hemşerilerimizin böyle bir birlik veberaberliğe ihtiyacı var. ben ahmet beye, Özcan beye ve hamit başkanımateşekkür etmek istiyorum. sizlere de katıldığınız ve bizleri misafir ettiğiniziçin teşekkür ediyorum. hepinizin aksaray da bir evinizin olduğunu belirtmekistiyorum. bir telefon kadar sizlere yakınız. bundan sonrada bu toplantılarındevam etmesini diliyor, teşekkür ediyorum” dedi.

damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı ve İlgenel meclis Üyesi mahmut aktürk de ankara da güçlü bürokratlar istediğini vebunun özlemini çektiğini ifade ederek “yapılan toplantı katılan arkadaşlarımızıdaha iyi yerlerde görmeği istiyoruz. Çünkü bürokrasi olmadan ülkemizde hiçbirşey yürümüyor. bürokraside aksaraylı hemşerilerimizin olması çok önemli. oyüzden hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. kenetlenmemiz gerektiğineinanıyorum. bu toplantıyı düzenleyen emeği geçen herkese teşekkür ediyor butoplantıların devamlı olmasını diliyorum. tekrardan katılımlarınızdan dolayıteşekkür eder iyi akşamlar diliyorum” dedi.

yapılan konuşmaların ardından katılımcılar tek tek duyguve düşüncelerini ifade ettiler. Çekilen hatıra fotoğrafı sonrası program sonbuldu.

 haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası