Gündem

YUNUS EMRE ŞİİR ŞÖLENİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

birbirinden renkli birçok kültür sanat etkinliğiniaksaray’da vatandaşların beğenisine sunan aksaray belediye başkanı haluk Şahinyazgı 2. uluslararası ihlara vadisi yunus emre Şiir Şöleninde 24 şairivatandaşlarla buluşturdu.

yunus emre anısına düzenlenen şiir şöleni programıvesilesiyle aksaray’ı tanıyan 24 şairin aksaray kültür merkezinde vatandaşlarayaptıkları şiir dinletisi büyük ilgi gördü.

Şiir Şölenine katılan başkan yazgı; “türkiye’nin dört biryanından ve yurt dışından gelen çok kıymetli şair dostlarımız ve yine bizlerleburada birlikte olan eğitim bir-sen başkanım milli eğitimdeki müdürlerimiz veçok kıymetli öğrencilerimiz hepiniz hoş geldiniz’’ diyerek konuşmasına başladı.

başkan yazgı “geçen yıl ilkini yaptığımız şiir şölenimizçok yoğun ilgi görmüştü. vatandaşlarımızın şiire gösterdikleri yoğun ilgihoşumuza gitti ve dedik ki bunun devamını getirelim. İbrahim abi sağ olsunböyle çok güzel bir organizasyonu yaparak çok değerli şairlerimizi buradabizlerle buluşturdu. 5 yılı doldurmak üzereyiz. 5 yıl boyunca kültür ve sanatanlamında birçok etkinlikle şehrin çıtasını  çok iyi bir noktaya getirdiğimize inanıyorum.İlkleri yaptığımız birçok program oldu. bunlardan bir tanesi de bu programımız.

kültürel sanatsal faaliyetler alanında birçok program yaptığımıziçin aksaray kültür merkezini de çok yoğun bir şekilde kullanmış oluyoruz. ayda6-7‘nin üzerinde kültürel etkinlik gerçekleştiriyoruz.  kültürel, eğitim ve sosyal anlamda yaptığımızçalışmalarla şehirde güzel bir iz bıraktığımıza inanıyorum.’’ dedi. tümkatılımcılara ve tüm şairlere teşekkür etti.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası