Gündem

YETİM HAMİLERİ İFTARDA BULUŞTU

aksaray İhh İnsani yardım derneği yetimler yararına biletli iftarprogramı düzenledi. yaklaşık 800 kişinin destek verdiği iftara katılımınbeklenenin çok üstünde olması, aksaray’da yetim konusuna verilen önemi gözlerönüne serdi.

hafızÖmer yilmaz’ın kur’an tilaveti okumasının akabinde dernek başkanı Önder Özkanyaptığı selamlama konuşmasında aksaray’da devamlı burs verilen 356 yetiminbulunduğunu, büyük kardeşleri ile birlikte yaklaşık 800 yetime destekolduklarını belirtti. aynı gün tüm illerde gerçekleşen programdan elde edilecekgelirin aksaray, pakistan ve arakan yetimleri için değerlendirileceğinibelirten Özkan, aksaray’lı yetimler ve ailelerinin yıl boyunca tümihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Özkan, ramazan’ın ilkhaftasında 1000i aşkın gıda paketinin dağıtıldığını, bununla birlikte 15ramazan dünya yetimler günü öncesi tüm özel çocukların bayramlık kıyafetalışverişinin tamamlanacağını söyledi. yetimlerin milletçe herkesinsorumluluğunda olduğunu ifade eden İhh başkanı Özkan, türkiye ile aralarındatarihi bir bağ olan pakistan’daki yetimlerin bir kısmının da yıllıkihtiyaçlarını üstlendiklerini sözlerine ekledi. Özkan iftara katılan ve katılamayıp destek olan tüm gönüllülere teşekkür etti.
son olarak; bereketli bir ramazan temennisiylehayırseverlere seslenen İhh başkanı Özkan, ihtiyaç sahiplerinin oldukça fazlaolduğunu, zekat verme durumunda olan hayırseverlerin İhh yetkilileri ileirtibat kurabileceklerini belirtti. 

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası