Gündem

YENİ NESİL KALEMKÂRLAR ESERLERİNİ SERGİLEDİ

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kültür-sanat etkinliklerininhem toplumsal, hem de bireysel hayata derinlik ve anlam kazandırdığını ifadeetti. 

güzelyurtmeslek yüksekokulu “geçmişten yansımalar 2” isimli kalem İşi sanatı atölyeÇalışmalarından oluşan bir sergi düzenledi. mimari restorasyon ve mimaridekoratif sanatlar programı Öğrencilerinin, Öğretim görevlisi ayfer aydoğdu veÖğretim görevlisi müzeyyen aksöz Şen’le birlikte hazırladıkları eserler ilgiyletakip edildi. kültür ve sanatla alakalı bölümlerin ve buralarda yapılanetkinliklerin tamamının çok kıymetli olduğunu kaydeden rektör prof. yusufŞahin, iç derinliği arttıracak çalışmaları önemsediklerini ve öncelediklerinibelirtti. Öğrencilerin kültür-sanat bilinciyle mezun olmasını arzu ettiklerinide anlatan Şahin, “İç derinliği arttıracak işlerle öğrencilerimizin deilgilenmesini istiyoruz. hayatta bu tarafın eksik kalması tek kanatla uçmaya benzer.sadece akli melekelerini devreye sokarak iyi bir meslek sahibi olmak yetmez.kültür ve sanat faaliyetleri hayatın tamamlayıcısıdır. biz her öğrencimizin birsanat alanıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. bu açıdan bakıldığındasergiyi ve öğrencilerimizin yaptıkları çalışmaları çok değerli ve anlamlıbuluyoruz. hocalarımız başta olmak üzere serginin düzenlenmesinde emeğigeçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. Öğretim görevlisi ayfer aydoğdu ve Öğretimgörevlisi müzeyyen aksöz Şen de sergiye ilişkin yaptıkları açıklamada,mezuniyet aşamasında olan öğrencileri yeni nesil kalemkârlar olarakadlandırdıklarını ifade ettiler. 

yapılankonuşmaların ardından rektör Şahin ve beraberindeki heyet sergiyi gezdi. Şahin,her çalışmayı dikkatle inceledi ve öğrencilerden ürettikleri eserlerinhikâyesini dinledi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası