Gündem

YENİ HASTANE YERİNİN SİYASİLERE RANT SAĞLAMA ALGISI YARGI KARARIYLA ÇÜRÜTÜLDÜ!

yenisanayi mahallesinde kasım ayında hizmete giren modern aksaray asÜ araştırmahastanesinin temelinin atılmasından itibaren ortaya atılan yerininbelirlenmesinin iktidara mensup siyasilere ait olan arsaların değerlendirilmesiiçin yapıldığı yönündeki habere verilen ceza kararıyla ortaya atılan yalanlarve bu yalanlarla oluşturulmaya çalışılan olgu çürütüldü.

2015 yılında geçtiğimiz kasım ayında hizmete giren asÜaksaray araştırma hastanesi binasının yerinin belirlenmesinde iktidar partisinemensup siyasilerin buradaki arsaların değerlendirilmesi maksadıyla yapıldığı,ayrıca sanayi sitesindeki iş yerlerinin tarlaya çevrildiği yönündeki haberkonusunda açılan dava ile yapılan araştırma sonucunda yeni hastane yakınlarındahaberde belirtildiği gibi siyasinin arsalarının olmadığının anlaşılması üzerinehaberi yapan kişiye ve gazetenin yasal sorumlularına verilen ceza ileoluşturulmak istenen algı çürütüldü.

haberdekİ 1. İddİa gİbİ 2. İddİanin ÇÜrÜtÜlmesİyle haberİyazan kİŞİye bİnlerce lİra cezaya Çarptirildi

İktidar partisine mensup siyasilerin yeni hastane yeriyakınlarında ve rant sağlanacak mücavirlerde de her hangi bir arsalarınınolmamasına rağmen buradaki siyasilerin arsalarının kıymetlendirilmesi içinyerin belirlendiğinin yanında ayrıca da sanayi sitesindeki dükkan arsalarınınarsadan tarlaya çevrildiği konusunda yazılan haberde ismi geçen siyasitarafından açılan dava için belirtilen konu üzerine yapılan araştırmada busiyasinin  hastane civarında veyamücavirinde bu hastane ile kıymetlenecek bir arsasının olmadığınınkanıtlanmasının yanında ikinci iddianın da çürütülmesiyle haberi yazan kişi ilegazetenin yasal sorumlularına ceza verildi.

 cezanin haberİnsebep olduĞu algi İÇİn yeterlİ olmamasi nedenİyle temyİze gÖnderİldİ!

 bu konuda hiçbirdahli olmamasına rağmen suçlanan haberde ismi geçen siyasi tarafından açılandava sonucunda verilen kararda  ilgiligazete tarafından yayınlanan haberin yalan olduğunun yargılama esnasındakiçalışmalarla anlaşılması üzerine haberi yazan ile gazetenin yasal sorumlularınaverilen ceza bu haberin sebep olduğu algı ile itham edilenle ilgili kamu oyundaoluşan menfilik göz önünde alındığında yeterli bulunmayarak davacı vekilitarafından temyize gönderildi. 

(haber  vebelgeler ali genç)

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası