tarım ve orman İl müdürü bülent saklav , hayvan sağlığıŞube müdürü ertuğrul tekcan ve teknikpersoneller anaç koyun desteği sayımı için aksaray iline bağlı yapılcan köyündeçalışmalarda bulundular.
hayvansal üretimin aksaray’da istihdam ve ekonomianlamında öneminden bahseden saklav, ” 2018 yılı anaç koyun keçi desteklemeçalışmaları 26/02/2018 tarih ve 30344 sayılı resmi gazetede yayımlanan tarımsaldesteklemelere ilişkin karar ve 08/05/2018 tarih ve 30415 sayılı resmi gazetedeyayımlanan uygulama esasları tebliğikapsamında yapılmıştır. İlimizde birebir işletme kontrolleri 10 aralık 2018tarihinde başlamış, 1 mart 2019 tarihi itibari ile %99 oranında tamamlanmıştır.İlimizgenelinde 2625 yetiştiricimizin 343.220 adet anaç koyun ve keçisi desteklemedenfaydalanmıştır. toplamda 8.580.500 tl tutarında destekleme ilimizdekiyetiştiricimizin hesabına yatacaktır. destekleme icmalleri bakanlığımız talimatları doğrultusunda 12mart 2019 tarihinde bakanlığımıza gönderilecektir.” dedi. yapılan destekleme çalışmalarındanmemnuniyetlerini dile getiren üreticiler bakanlığımızın destekleri ile üretimindaha da ileri seviyeye ulaşacağını belirttiler.
haber merkezi