Gündem

YABAN DOMUZLARI İLÇE’YE İNDİLER

aksaray ili güzelyurt ilçesinde, kuvvetli kar yağışınınardından aç kalan 40´a yakın domuz sürüsü, ilçe merkezi aşağı mahalle´ye kadarindi. avcılar tarafından 6 adet domuz vurularak öldürülürken, diğer domuzsürüleri için ´sürek avı´ kararı alındı.

sabah saatlerinde 40´a yakın domuz sürüsünü gören aşağımahalle  muhtarı ve aynı zamanda güzelyurt İlçesi avcılar derneği başkanıcumali balcan vatandaşın tedirgin olmasından dolayı ´sürek avı´ yapılmasıkararını aldı.

cumali balcan yaptığı açıklamada” aşağı mahallemerkezi konumda bir mahallemizdir. son günlerde dağda aç kalan domuz sürülerimalesef mahalle içerisine kadar girmiş durumda. ben ve avcı arkadaşlarımıztarafından 6 adet domuzu etkisiz hale getirdik. ama çevrede yaklaşık 200´eyakın domuz olduğunu tahmin ediyoruz.

biz avcılar yaklaşık 1 yıldır sürek avına çıkmıyorduk amadomuz sürülerinin büyük guruplar halinde ilçemize kadar inmesi vatandaşlarıtedirgin etti. aldığımız kararla pazar günü avcı arkadaşlarla sürek avına çıkacağız”dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası