aksaray’da tarım ve orman İl müdürlüğü modern hayvancılıkişletmelerinin sayısının artırılması için hayvancılık işletmelerine giderekhayvan hastalıkları konusunda uyarılarda bulundu.
aksaray tarım ve orman İl müdürü bülent saklav,beraberinde hayvan sağlığı yetiştiriciliği ve su Ürünleri Şube müdürü ertuğrultekcan, aksaray Üniversitesi veteriner fakültesi Öğretim görevlileri doç. dr.tahir karaşahin ve doç. dr. zeki aras ile birlikte üretim tesislerindeincelemelerde bulundu. hayvancılık faaliyetlerini sürdüren işletmelere gidentarım ekibi, hayvancılıkla ilgili yetiştiricilik, bakım, beslenme vehastalıklar hakkında bilgilendirilmeler yaptı. İl müdürü bülent saklav,“İlimizdeki büyükbaş hayvancılık işletmelerinin, işletme büyüklüklerininartırılması, bakım ve besleme konuları ile hayvan hastalıkları mücadelekapsamında ziyaretlerimiz devam edecektir. bu şekilde modern ve kapasitesiyüksek işletmelerin artması İlimiz hayvancığı açısından önem arz etmektedir”dedi.
İha