Gündem

UMRE’DEN DÖNEN ÖZEL ÇOCUKLAR VE AİLELERİDENSÜRPRİZ ZİYARET

26 mart – 06 nisan 2018 tarihleri arasın da aksaray İlmüftülüğü ile engelli anneleri derneği işbirliğinde özel 16 özel çocuk veyakınlarından oluşan 83 kişilik kafile dualarla umreye uğurlanmıştı. umredönüşünde engelli anneleri derneği başkanı gülay Öztürk diyanet İşlerindegörevli mehmet eser ve ayşe akpınar ile Özel Çocuklar ve yakınlarından oluşangurup aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’ya teşekkür ziyaretindebulundu.

ziyarette Özel çocuklar ve aileleri başkan yazgı’yahurmahediye etti. umre ziyaretiyle açıklama yapan engelli anneleri derneği başkanıgülay Öztürk, dua, heyecan ve büyük bir aşkla kâbe yoluna gittiklerini ve oradayaşanılan duygu dolu anılarını başkan yazgıya aktardı. umreye katılan özelçocuklar ve aileler ile kurdukları dostlukları anlattı.

kafile görevlisi mehmet eser ise programın önce 3 gün medine,7’simekke olmak üzere toplam10 gün sürdüğünü söyledi. Çocukların ve annelerininduasıyla çok bereketli, çok verimli, günler geçirdiklerini ifade etti. umreyolculuğuna katılan özel çocuklar ve anneleri ise; bu fırsatı kendilerine verenbaşkan yazgı’ya teşekkür ederek heyecanlarını dile getirdiler.

son olarak söz alan başkan yazgı; “sizlerin kutsaltopraklara gitmesi bizleri son derece mutlu etti. bundan sonra da buna benzerprojelere imza atmaya devam edeceğiz. buradaki amaç vatandaşlarımızın o kutsaltoprakları gidip görmelerini sağlamak. allah sizlerin yaptığı ibadet veziyaretlerinizi kabul etsin” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası