Gündem

TURİZM HAFTASINI KUTLADI

aksarayvalisi aykut pekmez turizm haftası ile ilgili yaptığı açıklamada;

“turizm, iş istihdamı ve kazandırdığı ekonomik gelirleriile ülkelerin gelişmesini ve kalkınmasını sağlayan sektörlerin başında yeralmaktadır. turizm, Ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanların vetoplumların birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışınsağlanmasında da önemli bir araçtır. Ülkelerin kalkınmasında önemli bir gelirkaynağı olan, geçmişten günümüze ulaşan zenginliklere ve güzelliklere hayatveren kültürel değerlerin tanıtılması yönünden turizmin önemine dikkat çekmekamacıyla, ülkemizde her yıl 15-22 nisan tarihleri arası ‘turizm haftası’ olarakkutlanmaktadır.

turizm denilince sadece deniz, kıyı turizmi aklagelmemelidir. tarih ve kültür ve inanç turizmi de çok önemlidir. tarihin eneski dönemlerinden günümüze değin bütün çağ ve dönemlerin en güzel örnekleriningörüldüğü, kültürel ve turistik potansiyeli çok yüksek olan aksaray, turizminparlayan yıldızı olacaktır.

aksaray’ımızın sahip olduğu turizm potansiyelini en iyişekilde değerlendirerek ülke ve dünya turizminden hak ettiği payı almasınoktasında valilik olarak her türlü gayreti göstermekteyiz.

bu duygu ve düşünceler ile turizm alanında tanıtımımızındaha etkin hale getirilmesinde ve daha ileriye götürülmesinde sektörüngelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonugeçirilmesi temennisi ile turizm haftasını kutluyor, sevgi ve saygılarımısunuyorum” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası