Gündem

TÜİK sanayi endeksi verilerini yayımladı; İşte o veriler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2023 yılının Aralık ayına ait sanayi üretim endeksi verilerini yayımladı. TÜİK tarafından yayımlanan verilere göre Türkiye’deki sanayi üretimi verileri yıllık yüzde 1,6 oranında arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan veriler kapsamında sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2023 yılı Aralık ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,1 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 4,5 arttığı görüldü.

TÜİK tarafından yayımlanan verilere bakıldığında ve sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2023 yılı Aralık ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,7 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,9 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0,1 azaldığı görüldü.

Haber: Ağustos Gerçe

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası