Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TOKİ’den Aksaray’da dahil,33 ilde yeni arsa seferberliği! Ev alamayan koşsun kapsın 48 ay taksitle satılacak

Yükselen konut fiyatları sonrasında arsa alarak üzerine ev yapmak isteyen ya da arsa yatırımı gerçekleştirmek isteyenlere yeni TOKİ arsa satışı müjdesi geldi. İşte koşullar…

Yükselen konut fiyatları sonrasında

TOKİ’den 33 ilde yeni arsa seferberliği! Ev alamayan koşsun kapsın 48 ay taksitle satılacak – Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeniyle vatandaşın arsa yatırımına olan ilgisi artmıştı. Hem emlak yatırımı yapmak isteyenler hem de arsa alarak üzerine konut yapmak isteyen kişiler için TOKİ 33 ilde yeni arsa satışı yapacağını duyurmuştu. Beklenen arsa satışı bugün itibari ile başladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan duyuruda “Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, gemi söküm ve plansız niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 48 ay vade ve KDV’den muaf şekilde açık artırmayla sahip olunabilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 33 ildeki 306 muhtelif arsayı açık artırmayla satışa sunuluyor.” denilerek 33 ilde arsa satışı yapılacağı ilan edildi.
TOKİ ARSA SATIŞI HANGİ İLLERDE, TOKİ’NİN ARSA SATTIĞI İLLER HANGİLERİ?
Muhammen bedeli 6.262.062.586-₺ olan yaklaşık 1.539.369 m2 büyüklüğündeki; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Elazığ, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Muş, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Uşak ve Yalova’da bulunan 306 arsa, açık artırmayla satılacak. Açık artırma, 8 Mayıs 2024 Çarşamba ve 9 Mayıs 2024 Perşembe günleri 10:30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak. Oturumlar, TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Holiday Inn Otel ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de “www emlakmuzayede com.tr” adresinden teklif verilebilecek.
Söz konusu arsalar konut, sanayi ve ticaret alanı imarlı olarak satışa sunulurken arsaları satın alan kişiler peşin ödeme yapabilecekleri gibi isteyen arsa yatırımcıları ise yüzde 25 peşinat ödedikten sonra kalan tutar için 48 ay vadeli taksitle ödeme yapabilecek. TOKİ arsa satışı için ikinci oturum ise yarın yapılacak.
Haber Merkezi

Aksaray'da bir İlköğretim Okulu'nda meydana
Sıradaki Haber Aksaray’da öğretmeni sopa ile darp eden şahıs tutuklandı!