Gündem

TİYATRO SALONUMUZ ŞİMDİ ÇOK DAHA GÜZEL

belediye başkanı haluk Şahin yazgı,meclis üyeler eşliğinde restoresi hızla devam eden belediye tiyatro salonundaincelemelerde bulundu.

köklü bir tarihe sahip olan kentimizdetarihi eserlere sahip çıkarak turizme kazandıran belediye başkanı haluk Şahinyazgı, tiyatro salonunda başlattığı restore çalışmalarını yerinde inceledi.

daha önce küçük tadilattan geçenancak ihtiyaca cevap veremeyecek duruma gelen tiyatro salonunda başkanyazgı’nın talimatı doğrultusunda bu yıl içinde kapsamlı bir restore çalışmaplanı hazırlandı. İlk olarak çatısı tamamen yenilenen tiyatro salonunda, asılyapının dışında ön giriş kısmında eklenti olarak inşa edilen bölümler yıkıldı.tarihi binanın zayıflayan kısımları güçlendirildi. hemen ardından aslına uygunolarak bakım ve onarımı yapıldı. belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nınyakından takip ettiği restore çalışmaları kontrollü olarak sürüyor.

tiyatro salonunda süren çalışma ileilgili değerlendirmede bulunan başkan yazgı, “tiyatro salonumuzun restorasyonutamamlandıktan sonra sahip olduğu mimarisiyle daha modern ve ferah birgörüntüye kavuşmuş olacak” dedi. başkan yazgı, şuan gelinen nokta itibariyleçalışmaların plan doğrultusunda sürdüğünü açıkladı.

restore çalışmaları sona ermesiyle tiyatrosalonun bahçesinde peyzaj düzenlemesi yapılacağı daha sonra vatandaşlarınhizmetine sunulacağı bildirildi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası