Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TEŞEKKÜRLER AKSARAY

aksaray müftülüğü ve türkiye
aksaray müftülüğü ve türkiye diyanet vakfı aksaray Şubesi aracılığıyla tanzanya’da yaptırılan Şehr-i süleha aksaray külliyesi dualarla hizmete açıldı. 
tanzanya’nın başkenti dodoma’ya 550 km uzaklıktaki mbeya ilinin itanba köyünde altı ay önce temeli atılan ve toplamda 83.000$’a mal olan Şehr-i süleha aksaray külliyesi, tanzanya büyükelçisi dr. mehmet güllüoğlu, tanzanya din hizmetleri müşaviri İskender demir, tdv aksaray Şube memuru İbrahim dokazoğlu, muvazzaf görevli nuri mehmet düzgün ve tdv genel merkez temsilcilerinin katıldığı törenle hizmete açıldı. aksaray müftülüğü ve türkiye diyanet vakfı aksaray Şubesi’nce altı ay önce başlatılan kampanya kapsamında aksaray halkının katkı ve destekleriyle yapımına başlanan Şehr-i süleha aksaray külliyesi, 1.200 m2’lik alan üzerinde 250 kişilik mescid, 2 sınıflık medrese ve su kuyusundan oluşuyor. 135 metre derinliğe sahip su kuyusunda 8 adet güneş enerjisi paneli, 10 tonluk su deposu ve 14 çeşme bulunuyor. ayrıca mescid müştemilatında 2 bayan, 3 erkek tuvaleti ile abdest alma mekanları yer alıyor. külliye içerisinde bulunan mescide, türkiye diyanet vakfı genel merkezi tarafından bir de din görevlisi atanacak. 
program öncesinde kurban kesimlerinin gerçekleştiği törende tanzanya büyükelçisi doktor mehmet gÜllÜoĞlu, aksaray müftülüğü ve tdv aksaray Şubesinin öncülüğünde gerçekleştirilen Şehr-i süleha külliyesi projesinin yapımımda emeği geçenlere ve salihler Şehri aksaray’ın hayırsever halkına teşekkür ederek, yapılan külliyenin hayırlı olması temennisinde bulundu. ardından tdv aksaray Şubesi muvazzaf görevlisi nuri mehmet düzgün, projeye destek veren aksaray valisi sayın hamza aydoğdu başta olmak üzere, katkı sağlayan aksaray halkına ve tüm hayırseverlere teşekkür etti. sonrasında tanzanya din hizmetleri müşaviri İskender demir’in yaptığı dua ile külliye hizmete açıldı.  külliye açılışı akabinde misafirlerin ve yerel halkın katılımıyla kılınan öğle namazından sonra yemek ikramının yapıldığı programda ayrıca, yine aksaray halkının katkılarıyla sağlanan 300 adet ramazan gıda kolisinin dağıtımı gerçekleştirildi. açılış töreni, külliye etrafında gerçekleştirilen fidan dikimi ile sona erdi. 
biz de aksaray müftülüğümüz ve tdv aksaray Şubesi olarak başlattığımız kampanyaya katkı ve destek sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyor, Şehr-i süleha aksaray külliyesi’nin, tanzanya halkına hayırlı olmasını ve din hizmetlerine katkı sağlamasını temenni ediyoruz.
haber bülteni

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Sivas’ın Zara ilçesinde otomobilin devrilmesi
Sıradaki Haber Devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı