Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SERTİFİKALAR TÖRENLE VERİLDİ

aksaray’da gıda, tarım ve

aksaray’da gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü, İl millieğitim müdürlüğü ve ticaret borsası işbirliğinde düzenlenen kaz ve ördekyetiştiriciliği kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarıverildi.

ağaçlı tesislerinde düzenlenen sertifika törenine akparti grup başkan vekili ve ak parti aksaray milletvekili İlknur İnceöz, İlgıda tarım ve hayvancılık müdürü bülent saklav, aksaray ticaret borsası başkanıhamit Özkök, ziraat odası başkanı emin koçak, damızlık sığır birliği başkanıbekir kayan, damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı mahmut aktürk,ziraat mühendisleri odası başkanı serkan koray zeybek, süt Üreticileri birliğibaşkanı esat zengin, haykoop başkanı mustafa Çakır, tarkoop başkanı alibayraktar, aksaray ticaret borsası meclis Üyeleri, İstişare kurulu Üyeleri,daire müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.

sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan aksarayticaret borsası başkanı hamit Özkök “eğitimin çok faydalı ve yerinde olduğunubelirterek, “aksaray’ımızın böyle bir eğitime ihtiyacı vardı. İnşallahbakanlığımızda kaz ve ördek yetiştiriciliğine ciddi destekler vererekaksaray’ımızda ve bölgemizde iyi yerlere geleceğine inancım tamdır. türk İşdünyasının çatı kuruluşu olan, tobb’a bağlı, türk müteşebbisliğinin ve girişimcilerin gerçek temsilcisi olan aksarayticaret borsamız; ilimizin tarıma dayalı ekonomisinin geleceğe dair, hedef veyol haritalarının belirlenmesinde, önemli karar ve çalışmalarla sorumluluğunun farkında olan borsamız;sürekli daha iyisini başarmak için,  yineaynı ruh ve heyecanla, birlik ve beraberlik içerisinde, çalışma inancıylailimiz için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağımızı sizlerlepaylaşıyoruz.  bugüne kadar resmikurumlarla ve borsamız bünyesinde 36 adet girişimcilik eğitimi vermiş olup,1070 kursiyere sertifikalarını kazandırdık. bunların %13’ü kendi işyerini açarak istihdama katkı sağladı. bu duygu ve düşüncelerle 70günlük eğitim süreci sonunda sertifika almaya hak kazanan değerli kursiyerlerimizesayın valimizin himayelerinde, bu eğitimin gerçekleşmesinde çok büyük katkılarıve destekleri olan; İl müdürümüz bülent saklav beyefendiye, hayvan sağlığı Şubemüdürümüz ahmet tav beyefendiye, ziraat mühendisi alptekin kocamaz beyefendiyeve diğer tüm hocalarımıza teşekkür ederim. tekrardan katılımlarınızdan dolayıteşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

gıda tarım ve hayvancılık İl müdürü bülent saklav ise2017-2018 yılı içerisinde 67 adet kurs düzenlediklerini ifade ederek “açtığımız kurslarda 2097 kişiye belge verdik. verdiğimiz bu belgeler sayesindeçiftçilerimiz verimli bir şekilde yararlandı. kurslara katılanların çoğunluğuise bayan arkadaşlarımızdı. düzenlediğimiz kurslardan birisi de kaz ve ördekyetiştiriciliği kursuydu. burada 76 tane kursiyer başvurmuş olup, 60 tanesibelge almaya hak kazanmıştır. İl müdürlüğü olarak buradaki amacımızçiftçilerimizi tarım ve hayvancılık konusunda eğitmek ve aile ekonomilerinekatkı sağlamaktır. ben bu vesile ile belge almaya hak kazanan herkese hayırlıuğurlu olmasını diliyor, hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

ak parti grup başkan vekili ve ak parti aksaraymilletvekili İlknur İnceöz eğitime kayıtsız kalmayan bütün sivil toplum örgütübaşkanları ve il müdürlerine teşekkür ederek insana yapılan yatırımın çokönemli olduğuna dikkat çekti.

İnceöz “ sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan “İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin” şiarı içerisinde politikalarımız vesiyasetimizin merkezinde insanımız vardır. yapılan bütün yatırımlar insanımıziçin çok önemli. eğitim, sağlık çok önemli ama onun dışında bir şehrininsanının ekmeğini aşını büyütmek, bu anlamda adımlar atmak gerçekten bizleriçin önem arz etmektedir stk’lar gerçekten şehrin lokomotifleridir İlk andanitibaren saygıdeğer başkanımla dirsek temasıyla aksarayımız için önemliprojelere imza atmak gayreti içerisinde olduk. Şehrimiz için çalışma gayretiiçinde oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum.

sivil toplum örgütü kendi oda kuruluşu içerisinde sorunudoğru görüp çözüm önerileri konusunda bizler kafa kafaya verip bir projeçıkarabiliyorsak, bir iş yapabiliyorsak o zaman iyi işler yapma gayretiiçerisinde olduğumuzu gösteriyor demektir. bu anlamda başkanlarıma teşekkürediyorum

Şehrimiz için ve aynı zamanda ülkemiz için hepimiz omuzomuza nerde olursak olalım, hangi inançta olursak olalım tek bir türkiye var.bizler de o türkiye’nin paydaşları olarak iteleyici güçleri olarak bu işi üretntaraflarla şehrimiz ve ülkemiz için çalıştığımızı gösteriyor.

 bu duygu vedüşüncelerle işini iyi yapan bütün stk temsilcilerine, onlarla beraber çalışan,üreten, ülkesinin geleceğinde koşan ve gerçekten dedikodudan ari, uzak bir şekildeişini yapan herkese buradan yürekten teşekkür ediyorum. kursiyerlerimize dealmış oldukları sertifikaların hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum”dedi

haber merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB),
Sıradaki Haber Aksaray OSB, Türkiye’nin Stratejik Merkezine Dönüşüyor!