Gündem

SELE GEÇİT YOK

cuma günü aksaray’ı etkisi altına sağanak yağışşehirde birçok bölgede su baskınlarına neden oldu. aksaray belediyesi su vekanalizasyon ekipleri, İtfaiye, zabıta ekipleri ile su baskınlarına anında müdahaleetti.metrekareye 40 kg yağış düşerken bu miktarın son yılların rekor seviyesiolduğu belirtildi. Çalışmalar gece boyu sürerken aksaray belediyesinde krizmasası oluşturuldu.

aksaray şehir merkezinde gerçekleşen son yılların en yoğunyağışı karşısında aksaray belediyesi tüm iş makineleri ve personelleriylesahaya inerekşehirde sel ve su baskınlarına anında müdahale etti.

aksaray belediyesine cuma günü başlayan yağış ile birlikteyaklaşık 400 ihbar aldı. yoğun başlayan gecede aksaray belediyesinde krizmasası oluşturuldu. sel ve su baskınları riski taşıyan bölgeler başta olmaküzere gelen ihbarlar doğrultusunda şehrin birçok noktasına eş zamanlı olarak müdahalelerbaşladı.

su ve kanalizasyon müdürlüğü, yaşanan su baskınlarına karşı98 personeli ile 12 adet kombine, vidanjör ve su arıza aracı, 7 kepçe, 6 kamyonile duruma müdahale etti. ayrıca su dalgıcı bulunan 6 adet seyyar ekip, anibaskın olan bölgelerde su tahliyesini gerçekleştirdi.

zabıta ekipleri, su baskınları yaşanan bölgelerde önleyicibir takım tedbirler alırken, ulaşım hizmetleri müdürlüğü alt geçit ve şehri içikarayolunda ulaşımın aksamaması için gerekli tedbirleri aldı. yollardaaraçlarıyla mahsur kalan sürücülerin yardımına koşan ulaşım ekipleri,çekicilerle yolda kalan araçları kurtardı.

İtfaiye müdürlüğü 10 farklı ekiple koordineli bir şekildeyürütülen çalışmaya dahil oldu. İtfaiye ekipleri de 50 personel ile geceboyunca gelen ihbarları değerlendirerek 137 olaya müdahale etti.

fen İşleri müdürlüğü iş makinaları ile vatandaşlarınmağduriyet yaşanamaması için çalışmalarını halen sürdürürken afad ekipleri dekendi araçlarıyla su baskınlarına yardım etti

aksaray belediyesi meteoroloji verilerine karşı teyakkuzda

aksaray belediyesi, metrolojiden alınan verilerdoğrultusunda teyakkuzda beklemeye başladı. belediye başkanı haluk Şahin yazgı,son yılların en şiddetli yağışına yaklaşık 200 personel ile başarılı müdahalegerçekleştiğini söyledi. su ve sel felaketinde herhangi bir can kaybıyaşanmadığının altını çizen başkan yazgı, gece boyunca çalışma sergileyen su vekanalizasyon müdürlüğü, fen İşleri müdürlüğü, İtfaiye müdürlüğü, zabıtamüdürlüğü, ulaşım hizmetleri müdürlüğü ve temizlik İşleri müdürlüğüekipleri ilearaç ve ekipman desteği ile yardıma gelen afad ekiplerine teşekkür etti.

haber merkezi 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası