Gündem

SANAL DÜNYADA GÜVENDE MİSİNİZ?

aksaray İl emniyet müdürlüğü siber suçlarlar mücadelepolisleri 15 temmuz milli İrade meydanında güvenli internet ve telefonkullanımı hakkında vatandaşları bilgilendirerek broşür dağıttılar.

Özellikle gençlerin ellerinden düşürmediği telefonlar veinternet. bilinçli kullanılmadığı takdirde dolandırıcıların ve diğer siber suçlarınkurbanı olabiliyor. aksaray il emniyet müdürlüğü siber suçlarlar mücadele dairebaşkanlığı ekipleri vatandaşları ve özellikle gençleri bu konulardabilgilendirmek için 15 temmuz milli İrade meydanında stant kurarak farkındalıkçalışması oluşturdu.

türkiye’de mavi balina adlı oyun nedeniyle meydana gelenölümleri vurgulayarak çocukları bu tür zararlı uygulamalardan kurumanın yollarıanlatıldı. İnternet ve telefon dolandırıcılığı, sosyal medya hesaplarınıngüvenliği, telefon ve e posta adresinin çalınması durumumda ne yapılmasıkonusunda vatandaşlarla tek tek konuşularak ne yapılması gerektiği anlatıldı.

haber avni kuru

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası