Gündem

Saklav Çiftçileri Ziyaret Etti

eskil ilçesinde “genç Çiftçi projesi”kapsamında hibe desteği alan 26 genç çiftçiye, 130 baş büyükbaş hayvandağıtıldı.

tarım ve orman bakanlığınca yürütülen kırsal kalkınmadestekleri kapsamındaki 2018 yılı genç Çiftçi projelerinin desteklenmesiprogramı’ndan yararlanacak 197 genç çiftçiden 26 çiftçi büyükbaş hayvancılıkhibe desteği almayı hak kazandı.

genç Çiftçi projesi’yle, tarımda sürdürülebilirliğinsağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyininyükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsalnüfusun istihdamına katkı sağlanmasının hedeflendiğine işaret eden tarım İlmüdürü bülent saklav, şunları ifade etti:

”197 gençÇiftçiye  5 milyon 910 bin lira tutarındahibe desteği”

“Önceki yıldan itibaren uygulanan genç Çiftçiprojesi kapsamında ilimiz genelinde toplam 197 genç çiftçimiz 5 milyon 910 binlira tutarında hibe desteğinden yararlanacak. projenin verimli olması veamacına ulaşması için İl ve İlçe proje yürütme birimlerimiz tarafından süreklitakibi yapılıyor. İl müdürlüğü olarak her zaman çiftçilerin yanındayız.”dedi.

ayrıca büyük baş hayvan hibe desteği alan çiftçileriyerinde ziyaret eden saklav hayırlı olması temennisinde bulundu.

büyükbaş hayvanlarını teslim alan genç çiftçiler debakanlığın ve il müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalardan duydukları memnuniyetibelirttiler.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası