polytec plastik ürünleri sanayi ve ticaret anonimşirketinde çalışanlarına ergonomi eğitimi başlığı altında eğitim verildi.
Özel yaşam fizik tedavi rehabilitasyon tıp merkezindenmehmet Özüdoğru yönetmenliğini ve referans İş sağlığı ve güvenliği firması müdürüselim duran’ın danışmalığını yürüttüğü proje, fizik tedavi verehabilitasyon uzmanı dr fethi demir vereferans iş sağlığı güvenliği işyeri hekimlerinden dr elif yayla tarafından fabrika çalışanlarına kas iskelet sistemi ile bilgi verildi.Çalışma anında ve diğer zamanlarda kas, kemik ve eklemlerini nasılkoruyacakları anlatıldı. beden sağlığını koruyucu egzersizler uygulamalı olarakgösterildi. İş yerlerinin çalışma şartlarının sağlığa uygunluğunu inceleyenergonomi ‘bilimi ile ilgili bilgi verilerek son buldu. İlimizde çalışmahayatının kalitesinin artırılması adına böyle projelere yoğunlaşacağı vedevamının geleceğini açıklayan proje yönetmeni mehmet Özüdoğru tümkatılımcılara teşekkür etti.
haber/fotoğraf : ali ŞengÜl