Gündem

PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK HAYATINI KENDİMİZE PRENSİP EDİNMELİYİZ

mhp aksaray milletvekili ramazan kaŞli mevlid kandili dolayısıyla yaptığıaçıklamada; “sevgili peygamberimiz hz. muhammed (s.a.v)’in dünyayateşriflerinin 1447. yıl dönümü olan mevlid kandili’ni, bir kez daha birlik veberaberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

hz. peygamberimiz(s.a.v) bütün insanlık için bir yolgösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. onun doğumu insanlıktarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü yüce allah onu bütün âlemlererahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.
İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilensevgili peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emanetikorumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim vekimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyuncakendimize prensip edinmeliyiz.

sevgili peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesininyıl dönümü olan mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesiniyüce mevla’dan niyaz eder, tüm türk – İslam aleminin ve değerli aksaraylıhemşehrilerimin mevlid kandil’ini tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize vehayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası