Gündem

PEDAL ÇEVİREREK ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN KABRİNE GİDİYOR

konya’dan bisikletiyle yola çıkan beyza acun, 15temmuz’da niğde’nin bor ilçesine ulaşıp şehit halisdemir’in mezarı başında duaetmeyi planlıyor

konya’da yaşayan beyza acun, darbe girişiminin seyrinideğiştiren şehit astsubay Ömer halisdemir’in kabrinin bulunduğu niğde’nin borilçesi Çukurkuyu beldesine ulaşmak için bisikletiyle çıktığı yolculuktaaksaray’a geldi.

konya’da yaşayan sağlık memuru bisiklet tutkunu beyzaacun, yaklaşık 150 kilometre pedal çevirerek ulaştığı aksaray’da, mola verdi.

farklı şehirlerden şehitlerin kabirlerinden topladığıtoprakları da yanına alan acun, aksaray’da 15 temmuz şehidi Önder güzel’inkabrini ziyaretinde dua etti. 

acun, 15 temmuz meydanı’nda gazetecilere yaptığıaçıklamada, o gece yaşananların unutulmayacağına dikkati çekerek, “15temmuz’da yüzlerce şehit verdik. bu şehitler bizde bir vefa bıraktı. konya’dan6 saatte geldim. yolda türk bayraklarını gördüklerinde insanların gururu birbaşka oluyor. Çünkü o gecede yaşanılanları hatırladıktan sonra insanlargerçekten de ülkesine, vatanına değer verdiğini anlıyor.” diye konuştu.

Ülke genelindeki şehit kabirlerini ziyaret ettiğiniaktaran acun, şunları kaydetti:

“niğde’ye yarın ulaşmak üzere yola çıkacağım. Önce Ömerhalisdemir şehidimizin kabristanını ziyaret edeceğim. konya ve aksaray’danşehitlikten aldığım toprakları halisdemir’in kabrine sereceğim. daha sonrahalisdemir’in evini ziyaret edip ailesi ve akrabaları ile görüşmeyiplanlıyorum. konya’dan getirdiğim kuran-ı kerim ve türk bayrağını aileye teslimetmeyi düşünüyorum.”

aa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası