Gündem

ÖTV İNDİRİMİ SEVİNDİRDİ

sıfır araç alımlarındaki yüzde 15’lik Ötv indiriminideğerlendiren aksaray Çağlayan hyundai satış müdürü hüseyin karslı Ötvindiriminin piyasaya soluk vereceğini dile getirdi.

karslı; “otomotiv sektöründeki sıkıntıları hükümet gördüve Ötv indirimine girdi. bu Ötv indirimi piyasaya bir soluk verecek ve sıfıraraç satışlarına nefes aldıracak. sıfır araç satışlarının hareketlenmesi demek,ikinci el piyasasını da canlandıracak. sıfır araç ne kadar çok satılırsa ikinciel piyasası da o kadar hareketlendirir. Çünkü sıfır araç alacak vatandaşlardamutlaka ikinci el araç vardır. onu piyasaya sokar. buda ikinci el piyasasındaki hareketliliği sağlayacaktır.

türkiye’de satılan otomobiller içinde motor hacmi 1.6litre altında kalan modelleri, küçük ve kompakt sınıftakiler oluşturuyor. bumodellerden matrahı 70 bin lirayı aşmayanlar için hali hazırda uygulanan Ötvoranı yüzde 45 iken, yeni dönemde bu oran yüzde 30’a inecek. aynı şekilde,motor hacmi 1.6 litre altında kalıp matrahı 70 bin tl ile 120 bin tl arasındakalan modellere uygulanan Ötv oranı da, yüzde 50’den yüzde 35’e düşmüşolacak. 

 bakan albayrak’ınaçıklamalarına göre, motor hacmi 1.6 litre altında kalan fakat çıplak fiyatı120 bin lirayı aşan modellerin Ötv oranı değişmedi. aynı şekilde, motor hacmi1.6 litre üstünde kalan modeller içinde herhangi bir Ötv değişikliği yapılmadı”dedi.

haber vedat t.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası