Gündem

ORTAK AKIL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çarşambagünü halk eğitim merkezi müdürlüğünde gübre dağıtıcı bayileri ile bitki korumaÜrünleri bayilerine yönelik olarak her yıl düzenlenen ortak akıl toplantısıdüzenlendi.

toplantıya tarım İl müdürü bülent saklav, bitkisel Üretimve bitki sağlığı Şube müdürü abdi Özdemİr ve Şube müdürlüğünde görevli teknikpersoneller ile ilimizde faaliyet gösteren gübre ve bkÜ bayileri katılmıştır.

 toplantıda İlmüdürü bülent saklav ‘’gübre kullanımının tarımda önemini vurgularkenbayilerimize bakanlığımızın talimatı gereği takip sistemini mutlakakullanmaları ve depo ve satış yerlerine de kamera taktırmaları yönündebilgilendirmelerde bulunarak nitratlı gübrelerin tarımda kullanımından dolayıoluşabilecek güvenlik sorunlarını en aza indirmenin bu talimatları yerinegetirmekle bertaraf edilebileceğini bildirmiştir. daha sonra konu uzmanı teknikpersoneller tarafından gübrelerin piyasaya arzı hakkındaki mevzuat hükümleri ilegübre takip sisteminin kullanımı hakkında ve bitki koruma ürünlerinin piyasayaarzı hakkındaki mevzuat hükümleri ile bkÜ takip sistemi hakkında bayilerimizegerekli bilgiler verilmiştir” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası