aksaray’daservet altınsoy temel lisesi öğrencileri, dünya engelliler haftası nedeniyleengellilere sosyal yardım amacıyla kermes düzenledi.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği, geliri engellilerebağışlanacak kermeste, öğrenciler ve aileleri tarafından hazırlanan yiyeceklerokulda satışa sunuldu.
servet altınsoy temel lisesi müdürü yardımcısı nilgünyılmaz, engelli vatandaşların yanında olmak adına böyle bir etkinlikdüzenlediklerini ifade ederek; “servet altınsoy temel lisesi olarak dünyaengelliler günü haftası nedeni ile toplumda ki engelli bireylerin sorunlarınadikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla geniş katılımlı birkermes etkinliği düzenledik. kermesten elde edilen gelir ise engelli öğrencilerineğitimi için kullanılacak.” dedi.
engellilerin gönüllerine dokunacağız
12. sınıf Öğrencisi onur nuri karatay yaptığı açıklamada:“okulumuzda engelliler haftası nedeni ile bir kermes düzenledik. buradangelecek olan gelir ile hem engellilerin gönüllerine dokunacağız hem de çeşitlihediyeler takdim edeceğiz. bizleri yalnız bırakmayan ailelerimize veöğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.
haber vedat t.