Gündem

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN

aksaray belediyesi kadınkoordinasyon merkezi, İŞkur ve halk eğitim müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen elsanatları ve aile terapisi, yalıtım kursu, pul boncuk kursu ve işaret dilikurslarında başarılı olan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi. 

zinciriye medresesindedüzenlenen sertifika törenine, aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşihasibe yazgı, tobb kadın girişimciler kurulu aksaray başkanı aysun akkurt,İŞgÜÇkad derneği kurucu üyelerinden hülya bakırtaş, İŞkur aksaray İl müdürümahmut akkuş, halk eğitim müdür yardımcısı mehmet köksal, halk eğitim merkeziel sanatları öğretmeni nazife hardal,Şehit aileleri, engelli genç kızlar,engelli çocuğu olan anneler, ile işaret dili eğitimi alan kursiyerler katıldı.

aksaray belediye başkanıhaluk Şahin yazgı “ bir şehirde bütün dinamikler beraber olursa birliktehareket ederlerse çok güzel projeler ortaya çıkartıyorlar. Çok güzel sonuçlarelde edilecek çalışmalara imza atıyorlar. dolayısıyla İŞkur müdürümüze, halkeğitim müdürümüze ve bu işin arkasında esas bir itici güç olan hanımlarımızvar. onlara da teşekkür ediyorum. başta eşim olmak üzere aysun hanıma ve hülyahocamıza ve değerli sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarına teşekkürediyorum. onların bu işin içerisinde olması bizlerin daha çok proje yapması vedaha çok imkânlar ortaya koymamıza itici güç oluyor. cumhurbaşkanımızın da bize talimatı şehirlerimizde dokunmadığımız yer kalmasın ulaşmadığınız noktakalmasındemiştir. biz zaten o düsturda hareket ediyoruz. gayretimiz ve çabamızbunu yapmak içindir. sizlerin bizlerden istediği talepler doğrultusundayapacağımız yeni çalışmalar ve hizmetler bize daha güzel projeler yapmaya vesileolacaktır ”dedi.

amaçlarının herkesin mutluolduğu bir uğraşıyı ortaya koymak olduğunu belirten başkan yazgı “buradaengelli çocuklarımızın aileleri var. hakikaten zor ve meşakkatli günlerindebizler onlara yardımcı ve destek oluyoruz. onkoloji hastası olan hanımlarımızvar. onların yanında oluyoruz. yine şehit ailelerimize yapmış olduğumuzdestekler var. dar gelirli ailelerimizin kendi evlerinde yapmış olduğu göznuruel işleri eserlerin hem satılması hem de değerlendirilmesi noktasındayaptığımız çalışmalar var. hanım eli pazarı ve diğer aktiviteler devam ediyor.amacımız şu; herkesin mutlu olduğu memnun olduğu bir uğraşı ortaya koymak. buuğraşı ile beraber evinin bütçesine katkıda bulunacak güzel değerler eldeettirmek. bu vesileyle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ”ifadelerinikullandı.

yapılan çalışmalar hakkındaanketler yaptırdığına dikkat çeken başkan yazgı “ Şunu gönül rahatlığı ilesöylüyorum. kadınlarımızdan çok pozitif ve çok olumlu geri dönüşler aldık.memnuniyet derecesi %80-90’lara varmış. amacımız şu; hep beraber hep birlikteaksaray’ımızda yaşayan herkesin yaşadığı yerden memnun olacağı, mutlu olacağıbir şehir inşa etmek. bunu biz tek başımıza değil sizlerle yapacağız. İyi kivarsınız iyi ki sizlere hizmet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

hasİbe yazgi “ bİz kadinlarbİr araya geldİkÇe daha gÜzel programlarda yapacaĞiz”

hasibe yazgı ise yaptığıkonuşmada  “ bizler bu yola çıktığımızdabirçok sorunla karşılaşmıştık. İş kurmak isteyen bayanlarımız vardı. dedik ki ‘hepbir araya gelelim bir şeyler yapalım’ ilk olarak engelli çocuklarımızınanneleri sizlerle ilgili bir projeye başlayalım istedik. el sanatlarına yönelikbir şeyler yapalım istedik. Şehit annelerimizle bir araya geldik. aile içiiletişim üzerinden konuşmalar yaptık.. cuma günleri onlarla birlikte toplandık.onkoloji hastası olan bayanlarımızdan da talep geldi. onlarla birlikte decumartesi günleri güzel bir programa başladık.hem el sanatları üzerine hem deaile içi iletişimle dertlerimizi paylaşmak adına cumartesi günleri çok güzelprogramlarımız gerçekleştirildi. zaman zaman sinemaya gittik. piknikler yaptık.biz kadınlar bir araya geldikçe daha güzel programlarda yapacağız. bunlar devamedecek inşallah.

bu arada farklı el sanatlarıda yapmaya karar verdik. boncuk işleme üzerine bir proje yaptık birlikteyapalım destek alalım istedik ve İŞkur la yola çıktık. bize yardımcı olan hediyehanım,sayınİŞkur müdürümüz, halk eğitimden değerli hocalarımız bize bu konudaçok büyük destek oldular. ayrıca diğer işitme engelli kardeşlerimiz içinde biriletişim kurma adına işaret dili eğitimi de başlattık. bu eğitimler sonucu dasertifika töreni düzenledik. aynı zamanda bayanın gücünü göstermek adınaİzosolo sponsorluğu ile birlikte İŞkur’la başlattığımız bir eğitim oldu.sekizkadınımıza‘hadi kadının gücünü gösterelim’ diyerek bir okulumuzun yalıtımınıyaptık. Çok güzel bir programdı. o programıçok yakından takip ettim. onlarlabirlikte yalıtım yaptık .kısacası açtığımız kurslara katılan tümkursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

İŞkur mÜdÜrÜ akkuŞ “kadinlarapozİtİf ayrimcilik yapmada Çok sayida ÇaliŞmalara İmza atan baŞkanimiza vehasİbe hanima teŞekkÜr edİyorum”

İŞkur müdürü mahmut akkuş isekonuşmasına çok ilginç bir giriş yaparak şunları söyledi

“ ben konuşmamın başındahasibe hanıma itiraz etmek istiyorum. burada çok mütevazı bir konuşma yaptı.bilhassa aksaray belediyemizin kadın koordinasyon merkezi ve diğer sivil toplumkuruluşlarıyla işbirliği içerisinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapmada çoksayıda çalışmalara imza atıyorlar. İtirazım bu yöndedir. hem bu itiraza hem deçalışmalarından dolayı kendilerine bir alkış istiyorum. bir teşekkürde sayınbelediye başkanımıza. sayın cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu çalışmahayatında milli seferberlik kapsamında belediyemizle adeta omuz omuza işbirliğiiçerisinde ciddi çalışmalarımız oldu. gerek valiliğimiz, gerek belediyemiz vemilletvekillerimizin destekleri ile sivil toplum kuruluşlarımız veişverenlerimizle iş birlikteliği içerisinde geçen sene bir başarı hikâyesiyazıldı. 13 bin 523 kişi istihdam edildi. bu istihdam tek başına olmuyor.bugünkü belediyemizle yapmış olduğumuz iş birlikteliğinin en güzel örneğiniyaşıyoruz. kaldı ki toplumda dezavantajlı gruplar içerisinde yer alankadınlarımız ve gençlerimiz için bilhassa sayısız projeler gerçekleştiriliyor.burada da belediyemize ciddi katkılarından dolayı bir kez daha teşekkürediyorum.”

kÖksal “dÜzenlenen kurslardabeledİyemİzİn Çok cİddİ bİr katkisi var”

halk eğitim müdür yardımcısımehmet köksal “ halk eğitim müdürlüğü olarak kurumlarımızla işbirliğihalindeyiz. burada belediyemizin çok ciddi bir katkısı var. tam bir uyum veişbirliği içerisinde meslek edindirme, el sanatları, kişisel gelişimdensayamadığımız diğer pek çok kurs çeşitleriyle halkımızın ihtiyacı olan kurslarıdüzenleyerek vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz ”dedi

yapılan konuşmaların ardındansertifika takdimine geçildi. başkan yazgı ve diğer protokol üyeleri açılankurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler.

kadingİrİŞİmcİ aysun akkurt’a Örnek proje İÇİn teŞekkÜr plaketİ verİldİ

bu arada tamamı kadınlardanoluşan bir yalıtım kursuna sponsor olarak aksaray’da bir ilkin gerçekleşmesineve türkiye’de örnek gösterilmesine vesile olan İzosolo firmasının sahibi tobbkadın girişimciler kurulu başkanı aysun akkurt’a belediye başkanı haluk Şahinyazgı’nın eşi hasibe yazgı tarafından teşekkür plaketi verildi.

plaket töreni sırasında çokduygulanan akkurt, aksaray’da 8 kadınla başlattıkları projenin türkiye’de 80ilde daha örnek olarak uygulanacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifadeederek, bu projenin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan aksaray belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı ve eşi hasibe yazgı’ya teşekkür etti.

haber merkezi

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası