Gündem

MÜTEAHHİTLERİN GÖZÜ GURBETÇİ’DE

geçen haftalarda devlet bankaların konut kredisindekifaiz oranını %0,98’e kadar düşürmesinin ardından inşaat sektörününde birbeklenti ve umut içine giren müteahhitler konut satamadıklarından yakındılar. tekumutlarının gurbetçi vatandaş olduklarını dile getirdiler.

aksaray müteahhitlerinden demircioğlu inşaatın sahibimurat demircioğlu ile yapmış olduğumuz söyleyişi de demircioğlu; “İlimizde ortadereceli bir konut fiyatı 250 – 300 bin tl arasında değişmektedir. lüks birdaire fiyatı ise 350’den başlayarak 500 bin tl arasında satılıyor. tabiki de bufiyatlar mahalle, bölge, mevki, bulunduğu kat, dairenin güneş görüp görmemesigibi etkenler fiyatlarını belirliyor”dedi.

müteahhitlerin gözü gurbetçi ’de

demircioğlu; “son bir yılda döviz’deki artışın yani dolarve euro’nun sürekli artış göstermesiyle, inşaat sektöründeki bir çok girdininde dolar’a ve euro’ya dayalı olmasından dolayı ev fiyatlarını da bizler değildöviz kurları ve maliyetler belirliyor.

piyasalardaki beklentilerinertelenmesi hususu döviz sahibi alıcı açısından bir fırsat haline geldi vesatışlarda kendisini ramazan bayramıyla birlikte gelecek olan avrupa’dakigurbetçi vatandaşlarımız için bu dönem bulunmaz bir fırsat ve yatırımın tamzamanı ” dedi.

haber vedat t.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası