Gündem

MÜSİAD’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

aksaray İŞkur İl müdürümahmut akkuş ve aksaray sgk İl müdürü bilal akgün geçtiğimiz hafta sonugerçekleşen mÜsİad aksaray şubesinin genel kurulu toplantısında tekrar seçileneyüp dağdaş ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

ziyarette konuşan aksarayİŞkur İl müdürü mahmut akkuş; “mÜsİad İş dünyası açısından da önemli bir siviltoplum kuruluşudur. son dönemde kurumlar olarak bizler sivil toplumkuruluşlarının iş birlikteliklerini önemsiyoruz. bu noktada da istihdamınkorunması ve artırılmasına yönelik mÜsİad ve diğer sivil toplumkuruluşlarımızla ciddi iş birlikteliklerimiz var. geçmişte mÜsİad’la uygulamalıgirişimcilik eğitimleri, meslek edindirme kursları ve bilhassa mesleki eğitimişbirliği geliştirme protokolü kapsamında işverenlerimizi ve mÜsİad üyelerimizibu teşviklerden yararlandırdık. son dönemde de mÜsİad’la işbirliği içerisindeyine sahada olacağız. İşverenlerimize ulaşacağız. İŞkur ve sgk teşvikleri hakkındagerekli bilgilendirmeleri yapacağız. daha geniş katılımlı platformda yapacağız.mÜsİad’a bugünkü ziyaretimiz aslında, kısa çalışma uygulamaları, malumunuz,kısa çalışma uyguları aslında dış etkilerden kaynaklı olumsuz durumlarkarşısında işverenlerin ödeme güçlüğü çektiği dönemde işin belli bir bölümününduraksaması yada tamamının duraksaması halinde işverenlerin alacaklarınayönelik İŞkur’un desteklediği 4447 sayılı işsizlik sigortası fonundankarşılanan bir programdır. bu program kapsamında işverenlerimizin yanındayız.temennimiz en fazla 3 ay kısa çalışması ödeneğinin ödendiği bu program ilepersonel maliyetlerini azaltmak istiyoruz. hem de işverenlerin deneyimlielemanlarını kaybetmesini engellemek istiyoruz. ayrıca işçilerin olası gelirkayıplarını azaltan ve işsizlik rakamlarının artmasını önleyen önemli birprogram bu konuda işverenlerimizi ve mÜsİad’ın bütün üyelerini bilgilendirmekistiyoruz. bununla birlikte gerek işsizlik ödeneğini gerek ücret garanti fonugerekse yine istihdamın korunmasına yönelik aktif iş gücü programlarından işbaşı eğitimi programı, megİp projemiz ve diğer program ve teşviklerimizhakkında bilgi vereceğiz.  genel kurulnedeniyle seçilen başkan ve üyelerimize hayırlı olsun diyorum” dedi.

haber vedat tunç

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası