Gündem

MÜFTÜ BAL ÖĞRENCİLER İLE SOHBET ETTİ

nuray kaya İmam hatip ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerimevlid-i nebi haftası münasebetiyle İl müftüsü cemalettin bal’ ı makamındaziyaret etti.

somuncu baba sohbet salonunda ziyareti kabul eden İlmüftüsü cemalettin bal, Öğrencilerle sohbet ederek akıllarına takılansorularını cevapladı. yaptığı sohbetinde İmam hatip okullarının önemine değinenmüftü bal; “sizler bizim için çok kıymetlisiniz. bizim millet olarak,dinini bilen, İslam’ı yaşayan, vatanını ve milletini seven sizlere ihtiyacımızvar. peygamber efendimiz aleyhissalatü vesselam ın hayatını kendine rehberederek yaşayan bir gençliğin önünde hiçbir engel duramaz. medeniyete ve ilmesahip olmanın yolu islam ’dan geçer! nitekim bulundukları zaman içerisindeİslam ‘ın ilk yıllarında genç sahabelerin karşılaştıkları sıkıntı ve zorluklarıaşmalarındaki en önemli etken kalplerindeki iman, İslam teslimiyeti vepeygamber sevgisi, muhabbetidir.” dedi.

Çeşitli ikramların yapıldığı sohbetin devamında, nuray kayaİmam hatip ortaokulu müdürü ahmet anaz ve beraberindeki öğretmen ileöğrenciler, İl müftüsü cemalettin bal’ a çiçek takdimiyle mevlid-i nebi haftasıtebriğinde bulundular.

ziyaret, İl müftüsü cemalettin bal’ ın, okul yönetimineve öğrencilere nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmesi ve türkiye diyanetvakfı ‘nın “peygamberimiz ve gençlik” konulu eserini hediye vermesiyle sonbuldu.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası