Gündem

MOBİL UYGULAMA İLE HAYVAN BİLGİLERİNİ ANINDA GÖRÜNECEK

aksaray tarım ve orman müdürü bülent saklav;“bakanlığımız tarafından vatandaşlarımız kurbanlarını alırken küçükbaş olsunbüyükbaş hayvanlar için yaşı cinsi, türü ve aşıları tam olup olmadığı konusundabilgi alabilmelerini sağlamak adına “https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/”web sayfası hazırlanarak hizmete açıldı. 

mobil uygulama İlehayvanın tüm bilgileri Çıkacak

saklav; “bakanlığımız tarafından ayrıca hayvanların tür,ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin aranabileceği hayvan sağlığı verefahı (haysag) mobil uygulaması geliştirilerek kullanıma açıldı.vatandaşlarımız söz konusu uygulama cep telefonuna yüklendikten sonra küpeüzerindeki barkod okutularak ya da küpe numarası girilerek hayvana ilişkinbilgilere ve hayvanların sağlıklı olup olmadıklarına ulaşılabilecektir” dedi.

alıcıda satıcıdauygulamadan memnun

hayvan pazarının açılması ile birlikte görüşlerinialdığımız hayvan satıcıları ve alıcı vatandaşlar ise uygulamadan haberlerininolduğunu ve telefonlarına indirdiklerini dile getirdiler.

kurbanlık için pazara gelen vatandaşlar; “mobil uygulamaile hayvanın küpe numaralarını barkoda okutarak yada bazı küpe numaralarınıtelefon tarafından okunmaması durumunda ise küpe numarasını girerek hayvanlarınnereden geldiği yaşını ve türünü ve en önemlisi ise aşılarının ve sağlıklı olupolmadığını gönül rahatlığı ile görebiliyoruz” dediler.

haber vedat tunç

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası