Gündem

MİNİK ÖĞRENCİLERE AT BİNİCİLİĞİ DERSİ

geçtiğimizhafta açılışı gerçekleşen, oyunbaz kreş ve gündüz bakım evi, aksaray ‘da birilki gerçekleştirerek minik öğrencilere at biniciliği dersi vermeye başladı.

aksaray ‘da ilklerinyaşatılacağı bir eğitim yuvası olma sloganı ile yola çıkan oyunbaz kreş ve gündüz bakım evininsahipleri İş adamı bahattin yÜcel ve psikolog  aysun hızlı okur, aksaray’da eğitimine yenibir nefes getirmek için çalışmalara hızlı başladılar.

bukapsamda, Şamlı mahallesi öğretmen evi yakının da faaliyet gösteren oyunbaz kreş ve gündüz bakım evi öncülüğünde, hayvan sevgisini aşılamak, atları tanıtmak ve at biniciliğini öğretmekamacıyla minik öğrenciler, ata binmenin mutluluğunu yaşadılar.  miniköğrenciler öğretmenlerin gözetiminde at binicilik dersinde eğlenceli dakikalar geçirdiler.

birçoğunun yakından ilk defa gördükleri atlar hakkında bilgisahibi olan miniklerin atları severken duydukları mutluluk ve sevinçgözlerinden okunuyordu.

uzman eğitmen gözetiminde ata biniş kurallarıile at üstünde nasıl durulması gerektiği hakkında bilgiler vermesinin ardındanminikler tek tek ata binmenin heyecanını yaşadılar.

Çocukların gelişimine olumlu katkı sağlayacakbenzer etkinliklerin devam edeceğini belirten oyunbaz kreş ve gündüz bakım evinin sahipleri yÜcel vehizli okur yaptıkları açıklamada” atların gizemli dünyasıyla çocuklarıtanıştırmak, binicilik sporunu çocuklarımıza öğretmek, hayvan sevgisiniaşılamak amacıyla aksaray’da bir ilki gerçekleştirerek öğrencilerimize atbiniciliği eğitimini vermeye başlamış bulunmaktayız. güzel atlar diyarı olarakadlandırılan aksaray’ımız da at sevgisinin özellikle çocuklarda yaygınlaştırmayıamaçlıyoruz. ” dediler.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası