Gündem

MİLLETİMİZ TARİH YAZDI

türk milleti 15 temmuz 2016’da tarih yazarak dosta güven,düşmana korku verdi.

fetullahçı terör Örgütü’nün 15 temmuz darbe girişimininikinci yılında tarihi mücadeleyi ve şehitleri anmak için bütün türkiyegibi aksaray’da ayakta.

2016 yılında takvimler 15 temmuz gecesinigösterdiğinde büyük türk milleti fetÖ terör örgütünün eli kanlıteröristlerine karşı eşine daha önce dünyada rastlanmamış bir direnişgösterdi. 15 temmuz darbe girişiminde yüzlerce vatandaşımız bayrağını içindemokrasisi için evlatları için şehitlik mertebesine yükseldi.

15 temmuz darbe girişiminin ikici yıldönümünde 15 temmuz darbe girişiminin bilançosunu tekrar sizler içinderledik.

eli kanlı terör örgütünün içimize kadar sızdığı 15 temmuzgünü milletimiz türkiye’nin en uzun 48 saatinde 248 şehit verdi, 2196 vatandaşise yaralandı.

15 temmuz günü aksaray’da planlananetkinliklerin içeriği ise aksaray belediyesi tarafından 15 temmuz pazar günüöğle namazından sonra 15 temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için ulu camidemevlit okutulacak. ardında da yine ulu cami önünde mevlit yemeği ikramedilecek.

akşam saat 19.00 da milli İrade meydanında 15 temmuz’uanlatan fotoğraf sergisi açılacak.

milli İrade meydanında akşam saat 20.00 de kur’an-ı kerimtilaveti okunacak. ardından da eşref ziya dinletisi yer alacak.

sinevizyon gösterilerini ve 15 temmuz gecesi ile ilgilicanlı yayınla ilgili programları meydanımızda dev ekrana yansıyacak.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın açıklaması olarakyayınlanacak.

saat 00.13 de il genelindeki tüm camilerde salalarverilecek.
haber vedat t.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası