Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mera meselesi: Eskil ve Yenikent Belediye Başkanlarından Bakanlığa ziyaret!

Eskil ve Yenikent Belediye Başkanları imar sorunları için Bakanlıkla görüştü

Eskil ve Yenikent Belediye

Eskil Belediye Başkanı Mustafa Zavlak ve Yenikent Belediye Başkanı Ali Altınsoy, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette bölgedeki imar sorunları ve kentleşme konuları ele alındı. Özellikle mera alanlarıyla ilgili yaşanan sorunlar masaya yatırıldı. Zavlak ve Altınsoy, Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu’ndan bu konuda bilgi aldılar ve çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Eskil İl Genel Meclisi Üyesi Necip Çeçen ve Aksaray İl Genel Meclisi Üyesi Tayfur Başkan’ın da katıldığı ziyarette, imar Komisyonu başkanlığı görevini yürüten Başkanlar, bölgedeki imar sorunlarının çözümü için Bakanlıkla işbirliği içinde olmayı vurguladılar. Görüşmede ayrıca, Eskil ilçesi ve Yenikent beldesinde yapılacak projeler ve çalışmalar da ele alındı.

Ziyaret sonrasında Eskil ve Yenikent’in belediye başkanları ile il genel meclisi üyeleri, Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu’na misafirperverliği ve paylaşılan bilgiler için teşekkür etti. Görüşme, bölgedeki imar sorunlarının çözümü için atılacak adımların önemine dikkat çekti.

Hakan Hidayet Deniz

Aksaray’da düğün sezonuyla birlikte altın
Sıradaki Haber Altın alev aldı: İşte Aksaray’da altın fiyatları!