Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

LGS ve YKS sınavlarına katılacak öğrencilere USEM’den motivasyon

USEM (Uluırmak Sınav Eğitim

USEM (Uluırmak Sınav Eğitim Merkezi) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Öğrenci Motivasyon Semineri Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kapadokya Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen seminerde Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman İzzet Özer, LGS ve YKS sınavları öncesi öğrencilere motivasyon bilinci aşıladı. Seminere Bolu İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Himmet Karadal, Uluırmak Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karadal, çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi katıldı. Öğrenci ve velilerinin ilgiyle takip ettiği seminerde gösterilen gayretin sonuçtan daha değerli olduğu vurgusu yapıldı.

Etkinlikte konuşan Prof Dr. Himmet Karadal, seminerin sınava katılacak öğrenciler için oldukça verimli olduğuna dikkat çekerek, organizasyon için kuruma ve çalışanlarına teşekkür etti. Kendi kariyer öyküsünden örnekler veren Prof. Dr. Karadal, “Sınavlar kişinin kariyerinde oldukça etkilidir. Geçmişte doktoramı yapmak için karşımdaki en önemli engel yabancı dil sınavlarıydı. Bu doğrultuda kendimin ve Aksaraylıların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için kardeşimle birlikte UDK’yı aldık. Bu kurum neticesinde ben dil sınavlarında başarılı olup kariyerimde ilerlerken UDK ve USEM gibi kurumlarda hizmet alanında ilerleyip, Aksaray’ın en iyisi oldular.” dedi.

Sınavlar öncesinde öğrencilerin yüksek kaygıya karşın rahatlatılması gerektiğine vurgu yapan Klinik Psikolog Özer; “İnsan kendinin lideri olabiliyorsa başarılıdır. Zamana ve mekana hükmedebiliyorsa üretkendir, verimlidir. Bu nedenle sınavlar başarıya ulaşmak için fırsattır, bir son değildir. Öğrencilerin görevi ise fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için gayret göstermektir.” şeklinde konuştu.

Bülten