Gündem

KURBAN KESİM YERLERİ BELLİ OLDU

aksaray belediyesi kurban kesim yerlerinibelirledi. belirlenen yerler dışında kesim yapılmasına izin verilmeyecek.

  aksaray belediyesi, vatandaşlarınkurban kesim ibadetinin daha iyi ve sağlıklı koşullarda yapması için gerekliönlemleri aldı. kurban bayramı ile ilgili olarak hazırlık çalışmasınınbaşladığını kaydeden belediye yetkilileri, et entegre tesisleri başta olmaküzere belirlenen noktalarda kurban kesimin yapılacağını İfade ettiler.yetkililer,  kesim öncesinde vatandaşlarakurban etlerini ve atıkları koyması için aksaray belediyesi olarak 10 bin adetpoşet dağıtılacağını belirttiler.

belirlenen kurban kesim yerleri:

fatih mahallesi (pazar pazarı yanı ),

büyük böcek mahallesi tatar sokak (cumartesipazarı),

yeni mahalle entegre et tesisleri (mezbahane),

kurtuluş mahallesi (Çarşamba pazarı),

coğlakımahallesi saatçioğlu cami karşısı(pazartesi pazarı),

Şifahane mahallesi (cuma pazarı),

taşpazar mahallesi (perşembe pazarı)

yunus emre mahallesi (pazar yeri)

cumhuriyet mahallesi (kule alışveriş merkeziyanı )

“alo boğam kaçtı” hattı bayram boyunca hizmet sunacak

belediye önlem olarak her bayramda olduğu gibibu bayramda önlemini aldı. bayramda kaçan firari boğalar için bayrama özel yenibir tim kuruldu. kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar 153 no’lu “alo boğam kaçtı”  hattından yardım isteyebilecek.

ayrıca belediye tarafından belirlenen kurbankesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açıkyerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem yapılacağıbildirildi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası