Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karataş’tan Engelliler Haftasına dikkat çeken açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş Engelliler Haftası kapsamında bir mesaj yayınladı.
İl Başkanı Karataş; “Engelliler Haftası, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan; engelli bireylerin güçlendirilmesi, topluma kazandırılması ve haklarının tüm insanlarla eşit ölçüde sağlanması amacıyla oluşturulmuş bir farkındalık haftasıdır. İçinde yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşantılarında karşılaştıkları güçlükler, yaşadıkları sorunlar, yalnızca engellilerin ve ailelerinin değil hepimizin yakından ilgilenmesi ve önem verilmesi gereken toplumsal bir sorundur” dedi.

Toplumsal yaşama eşit bireyler temin etmenin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Karataş;   “Toplumu meydana getiren bireylerin temel hak ve özgürlüklerden olabildiğince ve eşit bir şekilde yararlanıyor olması ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesinde önemli sayılan göstergelerden olduğu gibi çağdaş ve gelişmiş toplum olmakta, engelli bireylere sağlanan haklar ve yaşamlarını kolaylaştıracak, hayata geçirilmiş kapsayıcı düzenleme ve uygulamalarla da yakından ilgilidir. Engelli bireylerin sorunlarına çözüm üretmek, geleceğe güvenle bakmalarını hissettirmek, sağlamak, onlara karşı duyarlı olmak, topluma tam anlamıyla kazandırılmaları için çaba göstermek, toplumsal yaşama eşit bireyler olarak katılmalarını temin etmek, sağlık, eğitim, iş ve benzeri hizmetlerden faydalanmalarını sağlamak bizlerin ortak görev ve sorumluluğudur.

Karataş açıklamalarının devamında; “İnsanı hayata bağlayan, yaşama sıkı sıkıya sarılmayı sağlayan, azim ve güç veren en önemli duygu sevgi ve paylaşmaktır. Engelli bireylere ve ailelerine sahip çıkmak, sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışla yaklaşmak, duyarlı olmak, güzel ve bir o kadar da anlamlıdır. Unutmayalım ki her
sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın farkındalık
yaratacağına, toplumsal bilincin artmasına vesile olacağına içtenlikle inanıyor, tüm engelli bireylerimize aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Bülten