Gündem

KAPALI ÇARŞI IŞIL IŞIL

başkan yazgı “hem esnafımıza hem de şehrimize önemli katkısağlayan kapalı Çarşımız da cephe, zemin ve aydınlatma çalışmalarınıntamamlanmasıyla yepyeni bir görünüme kavuştu. halkımıza ve esnafımıza hayırlıolsun.” dedi.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, şehri dahamodern bir hale getirmek için vizyon projelerini hayata geçiriyor.

mevcut kapalı çarşıyı şehre yakışır bir hale getirmek içinhazırlanan proje hayata geçirildi.

eski görüntüsü ile aksaray’a yakışmayan kapalı çarşı başkanyazgı’nın hazırlattığı yeni proje ile tertemiz pırıl pırıl bir görünümekavuşturuldu.

“kapalı çarşı yeniden canlandırma projesi” ile granit-bazaltzemin döşemesi yapıldı. dükkân önlerinde bulunan kolonlara da kompozit kaplamave aydınlatma yapılıp daha estetik bir kapalı çarşı görünümü kazandırıldı.

kapalı Çarşıda yapılan yenilikle ilgili açıklama yapan başkanyazgı “değişim ve dönüşüm başlattığımız bu bölge aksaray’ın en önemli noktası.adeta şehrin kalbi gibi. kapalı Çarşıda 3914 m2 alanagranit-bazalt zemin döşemesi yapıldı. dükkân önlerinde bulunan kolonlara dakompozit kaplama ve aydınlatma yapılarak daha estetik bir kapalı çarşı görünümükazandırılmıştır.

kapalı çarşıda yaptığımız bu yenileme esnafımızın ticarihacmi artıracaktır. ayrıca kent merkezimiz için güzel ve modern görünümlüprestijli bir proje oldu” dedi.

haber merkezi

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası