Gündem

KADRO SEVİNCİNİ VALİ PEKMEZ’LE PAYLAŞTILAR

kamu kurumlarında taşeron olarak çalışan;  yapılan düzenleme ile kadroya geçen işçilervali aykut pekmez’i ziyaret etti. İşçiler kadro sevincini vali aykut pekmez ilepasta keserek kutladı.

valilik toplantı salonunda kamu kurumlarında çalışanişçiler adına 1’er temsilciyi kabul eden vali pekmez; yılbaşlarında yapılanihale süreçlerinde tedirginlik yaşayan işçilerin kadroya geçirilerek çok önemlibir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirtti. 

İççilere kadrolarının hayırlı olması dileğinde bulunanvali pekmez; “büyük titizlikle yapılan çalışma sonunda taşeron işçiler olarakkadroya alındınız. bundan sonraki süreçte sizlere düşen daha önceki gibi dahaöncekinden daha fazla bulunduğunuz işlerde daha gayretli daha azimliçalışmanızı bekliyoruz.” dedi.

-aksaray’da 40kamu kurum ve kuruluşunda taşeron işçiler kadroya geçti

Çalışma ve İş kurumu İl müdürü mahmut akkuş ziyaretteyaptığı açıklamada; aksaray’da 40 kurum ve kuruluşta taşeron olarak çalışanişçilerin kadroya alındığını söyledi.

90 günlük geçiş dönemi ile ilgili yapılan çalışmalarınbüyük titizlikle gerçekleştirildiğini belirten akkuş; “sayın valimizin takibive talimatları, milletvekillerimizin konuya gösterdiği ilgi ile yapılandüzenlemede herhangi bir hak kaybı yaşanmadan geçiş süreçleri tamamlandı.oluşturulan itiraz komisyonları ile çok ince bir hassasiyetler bu süreçtamamlandı” dedi.

vali pekmez: “titizbir çalışma gerçekleştirildi, 3.500 taşeron işçi kadroya alındı”

kadroya geçen işçilerle bir süre sohbet eden vali aykutpekmez; “taşeron işçiliği yıllardır ülkemiz için bir meseleydi. İhaledönemlerinde mutlaka tedirginlik yaşıyordunuz. sayın cumhurbaşkanımız vehükümetimizin talimatları ile işçilerin kadro alması için süreç başladı. 90günlük bir süre içinde 3.500 civarında personelimizi kadroya almış olduk.İŞkur  ve bağlı bulunduğunuz müdürlüklerititiz bir çalışma gerçekleştirdi. süreler sizin açınızdan önemliydi. birimlerbu noktada titizlikle çalışıp kimse mağdur olmadan süreci de bitirip sizlerin kadroluolarak çalışma hayatınıza devam etmenizi sağladı.” dedi.

-bulunduğunuzişlerde daha gayretli, azimli çalışın

İşçilere söz vererek görüşlerini dinleyen vali pekmez; “bundansonraki süreçte sizlere düşen daha önceki gibi hatta daha öncekinden daha fazlabulunduğunuz işlerde daha gayretli daha azimli çalışmanızı bekliyoruz. bunadainanıyoruz İnşallah sizin için hayırlı olan bu çalışma süreci sonunda uzunyıllar bu görevlerde sağlıkla huzurla çalışmanızı diliyorum. hayırlı olmasınıtemenni ediyorum.” dedi.

ziyarete gelen işçi temsilcileri her yıl yenilenecekihalelerde “acaba çıkarılacak mıyız?diye düşünerek büyük endişe duyduklarını ancakyapılan düzenleme ile bu tedirginliklerinin ortadan kalktığını söylediler.düzenleme ile çok büyük sevinç yaşadıklarını anlatan işçiler : “bütün korkulurüyalardan kurtulduk. sayın cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, devletimizeminnettarız herkesten allah razı olsun.” diyerek duydukları memnuniyeti dilegetirdiler.

vali aykut pekmez; daha sonra Çalışma İş kurumu müdürü mahmut akkuş ve kamu kurumlarındataşeron olarak çalışan kadroya geçen işçiler üzerinde ‘kadro İçin teşekkürlersayın cumhurbaşkanım’ yazılı pastayı kesti. İşçiler kadro sevinçlerini valipekmez ile paylaştılar.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası