Gündem

KADİR GECESİ BÜYÜK BİR KURTULUŞ İKRAMIDIR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bir kurtuluş ve arınma olankadir gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olması dileklerindebulundu.

Şahin,yazılı bir açıklamayla kadir gecesini kutladı. yüce allah’ın kullarına sunduğu enönemli kurtuluş fırsatlarından ve ikramlarından birisi olan kadir gecesi’nin,kişinin hayatını bütünüyle etkileyebilecek özelliklere sahip olduğuna dikkatçeken prof. Şahin, kur’an-ı kerim’de de bu geceye vurgu yapıldığını anımsattı.ramazan’ın son günlerinin yaşandığını ve yürekleri bir veda hüznününkapladığını kaydeden asÜ rektörü, “bir yandan insanları olgunlaştıran ve yoğunşekilde içe dönük muhasebelerin yapılmasına vesile olan ramazan’a veda edecekolmanın hüznünü, diğer taraftan bir kurtuluş müjdecisi olan kadir gecesi’nekavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi’nien iyi şekilde idrak etmek, kişisel ve toplumsal hayatımızın olumlu yöndedeğişmesine vesile olacaktır” dedi.

Şahin,açıklamasını, “bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; tümasÜ ailesine, aksaray halkına, ülkemize ve İslam âlemine sağlık, sıhhat vehuzur diliyorum” şeklinde tamamladı. 

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası