Gündem

İYİLİĞE SENDE ORTAK OL

aksaray belediyesi, akmek ve İhh tarafından yemen’eyardım amacıyla 17-22 aralık yemen hayır haftası olarak geçtiğimiz gün açılışıolan program 15 temmuz milli irade meydanında çeşitli etkinliklerle kutlanmayadevam ediyor.

aksaray İhh başkan yardımcısı Şenol korkmaz; “buradagörmüş olduğunuz etkinliğin amacı yemendeki insanların dramına trajedisine birnebzede olsa faydalı olmak, çare olmak orada bulunan insanların çocuklarınmidesine bir lokmada olsa inmesini sağlamaktır. yemen 22 milyon bir nüfusayakın ülkedir.  aynı zamanda gerekjeopolitik gerekse stratejik konumundan dolayı birçok ülkenin gözünün olduğubir ülkedir. maalesef ki bu konumu yüzünden insanların maddi çıkarlarıdoğrultusunda yaptığı çatışmalardan kaynaklı insanlar, kadınlar, çocuklar,yaşlılar kısacası yemendeki insanlar çok ciddi mağduriyet yaşamaktadırlar. İhhda yeryüzünde bütün yardıma ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatmayıamaçlayan bir dernek bir kuruluştur. bu anlamda da bizler burada 3 gün boyuncayemen için kampanyalar başlatmış bulunuyoruz. burada İhh aksaray haricindeaksaray belediye başkanımız sayın haluk Şahin yazgı ve çok kıymetli eşisaygıdeğer hanımefendi de bizlerden desteklerini esirgememişlerdirdesteklerinden dolayı da onlara buradan teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

programın sonunda aksaraylı vatandaşlar tarafından yoğunilgisini çeken meddah gösterisi ile son buldu.

haber ali Şengül

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası