Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İŞKUR DESTEĞİ İLE KÖYÜNDE SERA KURDU

aksaray İli gülağaç İlçesinde

aksaray İli gülağaç İlçesinde eski hükümlü vatandaşımız muhteremuzun aksaray Çalışma ve İş kurumu İl müdürlüğü tarafından verilen uygulamalıgirişimcilik eğitimlerine katıldı. kursu başarıyla tamamlayıp, aksaray İŞkurtarafından engelli ve eski hükümlü kendi İşini kurma projesi kapsamında 50 bintl’ye kadar verilen destekle köyünde sera kurarak girişimci oldu. serada kudretnarı, altın çilek ve pepino gibi farklı ürünlerin yanisira domates, marul,maydanoz , tere, dereotu yetiştirecek çevresindekilere örnek oluyor.

İŞkur İlehayallerİ gerÇek oldu,

aksaray Çalışma ve İş kurumu İl müdürü mahmut akkuŞ yaptığıyazılı basın açıklamasında;

“aksaray’da 60 engelli ve eski hükümlü önce hayalini sonraİŞkur desteği ile kendi işlerini kurdular. aksaray genelinde 60 engelli ve eskihükümlü İŞkur tarafından verilen desteklerle kendi işlerinin patronu oldular.bunlardan biri de gülağaç ilçesinde yaşayan muhterem uzun. bilhassa katmadeğeri yüksek kudret narı, altın çilek ve pepino yetiştiriciliği yapan muhteremuzun “tropikal meyveleri her geçen gün ilginin arttığı en çok talebin isekudret narı, altın çilek ve pepinoya olduğu belirtilerek pazar sürekli büyüyor.

İŞkur ile kendi işimin patronu oldum. İŞkur her zamanyanımda oldu. benim gibi cesaret ederek toplamda 60 arkadaşımız aksaray daçalışma hayatı içerisinde çeşitli sektörlerde girişimci olarak yer alıyor.temennim bu çalışmaların herkese örnek olmasıdır. bize bu imkânları sağlayanbaşta cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoĞan’a, aile Çalışma ve sosyalhizmetler bakanımız sayın zehra zümrüt selÇuk’a, aksaray İŞkur İl müdürlüğü’neçok teşekkür ediyorum. allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

engellİ ve eskİhÜkÜmlÜlere 50.000 tl’ye kadar hİbe desteĞİ

aksaray Çalışma ve İş kurumu İl müdürü mahmut akkuŞ isedezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlülere yönelik cumhurbaşkanımızıntalimatlarıyla 50 bin tl’ye kadar hibe desteği verilmekte, geçtiğiniz dönem 60proje başarılı bulunarak ilimiz engelli ve eski hükümlü hibe projelerinde türkiye1.si olmuştur. engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız iş arayan değil, işverenolarak çalışma hayatı içerisinde kendi işlerinin patronu olarak yer alıyorlar.farklı sektörlerde kendi işinin patronu olan vatandaşlarımız il veilçelerimizde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan vatandaşlarımıza rolmodel oluyorlar. aynı zamanda istihdama ve ülke ekonomisine katkı veriyorlar.

engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız uygulamalıgirişimcilik eğitimi kursları için İŞkur’a müracaat etmeleri gerekiyor. bu sertifikayasahip vatandaşlarımız önümüzdeki günlerde tarihinde gerçekleşecek olan engellive eski hükümlü hibe desteği için müracaat edebilirler” dedi.

haber merkezi

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

  Aksaray Valisi Mehmet Ali
Sıradaki Haber Vali Kumbuzoğlu Köylerin Nabzını Tutuyor