Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İnsanlık İyilikle İyileşecek

Aksaray İHH İnsani Yardım

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları, kadınlara yönelik olarak gönüllü buluşması gerçekleştirdi. Uluırmak Uygulama Oteli’ inde gerçekleştirilen programa, İhh Genel Merkez Mütevelli Heyeti üyesi araştırmacı yazar Ayşe Müzeyyen Taşcı hanımefendi konuk olarak katıldı.

İhh Gönüllüsü kadınların yoğun ilgi gösterdiği program Aksaray Üniversitesi öğrencisi Gazze’li Sahir kardeşimizin Kuran-ı Kerim’den İsra Suresi 1-11. Ayetleri tilaveti ile başladı. Gazzeli kardeşimizin tilaveti gönüllülerimizi duygulandırdı.

Program Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Neslihan Görgülü’ nün selamlama konuşmasıyla devam etti. Dernek çalışmalarında gönüllülüğün önemine değinen Görgülü ‘gönüllülerimiz vakfımızın çalışma alanlarından herhangi birinde görev alıp faaliyetlere destek verebiliyor. Kaynak oluşturmadan acil yardıma, sağlık hizmetlerinden eğitim faaliyetlerine, meslek gruplarıyla proje üretme ve uygulamadan tanıtım çalışmalarına kadar birçok konuda gönüllülerimizin emeği bulunuyor. Bu nedenle gönüllülük hayır çalışmalarında son derece önemli’ dedi.

Araştırmacı yazar Ayşe Müzeyyen Taşçı Hanımefendi’nin İnsanlık İyilikle İyileşecek konulu konuşmasıyla devam eden programda Taşçı, 30 yıldır İslam coğrafyasında mazlum ve mağdurların durumlarını yakından takip ettiğini söyleyerek, başta Filistin ve Bosna Hersek olmak üzere islam ülkelerine ait yaşanmış hadislerden bahsetti. Filistin meselesi ve bu meselenin çözümünde müslümanların duruşunun nasıl olması gerektiğini, neler yapılabileceğini dile getirdi. Suriye’nin ve Yemen’in yıllar öncesinden planlanan şer planların neticesi olduğunu, Türkiye’nin de daha kötü bir duruma düşmesi için siyonizm ve diğer şer odakların var güçleriyle çalıştıklarını hatırlattı. Taşçı, kadınlara ve genç kızlara büyük görevler düştüğünü, ümmet olma bilinciyle yaptığımız iyilikleri çoğaltarak kötülüğü azaltabileceğimizi ifade etti.

Program ilahi dinletisi ve çekilişle belirlenen konuklara hediye takdiminin ardından, iyilik duygusunu pekiştirmek ve etkinlik sonrasında da bu değerleri yaşatmak adına çeşitli projelerin hayata geçirilmesi için yapılan istişare ile tamamlandı.

Bülten