Gündem

İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

aksaray belediyesi su ve kanalizasyonmüdürlüğü ekipleri, alt yapıda hazırladığı ve hayata geçirdiği projelerlehizmet kalitesini arttırıyor. belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nıngöreve gelmesiyle 4 yılda şehrin birçok bölgesine altyapı hizmeti götürenaksaray belediyesi, son projesiyle birlikte 105 km’lik içme suyu şebekesidöşeyerek rekor kırdı. 

aksaray belediyesi su ve kanalizasyon müdürlüğü ekipleri, kurtuluşve laleli mahallesinde 5 bin 600 metrelik yeni hat çalışması gerçekleştirdi.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, altyapıçalışmalarında rekor düzeyde hizmet yapıldığını belirterek “ Şehrimizin enönemli sorunlarından biri olan altyapıya kısa sürede çözüm getirdik. uzunyıllara sığabilecek altyapı çalışmalarını kısa sürede gerçekleştirdik. bukapsamda 71 bin 703 metre kanalizasyon, 18 bin 145 metre yağmur suyu ve 105 km’lik içme suyu şebekesi yapıldı. Şehrin farklı noktalarındabulunan ve neredeyse hiç değişmeyen su hattına bağlı vana ve tesisat sistemlerideğiştirildi. Şu anda da kurtuluş, laleli ve diğer mahallelerimizde içme suyuana hat yenileme ve içme suyu şebekesi olmayan yerlere içme suyu hattıçalışmaları yapılmaktadır” şeklinde konuştu. 

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası