Gündem

HYUNDAİ TUCSON 2019’DA ŞAMPİYONLUĞA OYNUYOR

hyundai’ninbaşta avrupa olmak üzere bir çok pazarda iddiasını artıran modeli tucson,türkiye’de de başarısını devam ettiriyor.

geçtiğimiz yıl eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelikdizel versiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken hyundai tucson, c-suvsegmentinde ocak ayında 387 adetle şampiyon oldu ve ayrıca bir önceki yıla göreyüzde 26 artış gösterdi. segment şampiyonluğu hedefiyle yıla başlayan hyundaitucson, böylelikle ocak ayında daralan pazara rağmen yüzde 20’lik bir pay eldeetti.

avrupa binek otomobil pazarı da bir önceki yıla kıyaslayüzde 4 düşüş göstererek, 2019’a yavaş bir başlangıç yaptı. yeni otomobillereolan talep, ab’nin beş büyük pazarı da dahil olmak üzere neredeyse tümülkelerde düşerken, hyundai yükseliş trendini devam ettirdi ve bunda en büyükpay tucson’un oldu. ocak ayında avrupa’da 10 binden fazla tucson satışıgerçekleştirilirken türkiye de 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

hyundai Çağlayan satış müdürü hüseyin karsli konuylailgili olarak, “hyundai’nin türkiye’de ve aksaray da yükselişinde kesinliklesuv modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonrasatışlarını iki katına çıkaran tucson ve nisan ayında satışa sunacağımız kona1.6 litre dizel ile suv pazarındaki iddiamızı şampiyonlukla taçlandırmakistiyoruz. ayrıca gelecekte eklenecek hibrit ve elektrikli suv modellerimizlede zirveye yerleşmek istiyoruz” dedi.

haber vedat tunç

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası