Gündem

HEPBİRLİKTE HEDEF 2023

aktaş: “bağımsıztürkiye cumhuriyeti´nin istikbali, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimizeemanettir. bu nedenledir ki bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor,gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmakolarak telakki ediyoruz”

ak parti’nin genç milletvekili adayı muhammet aktaş, 24haziran pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genelseçimleri kapsamında gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

genÇler ak partİİle deĞer gÖrmeye baŞladi

açıklamalarında mensubu olduğu ve önceki dönemlerdegençlik kolları başkanlığı görevi yürüttüğü ak parti’nin gençliğe verdiği önemkonusunda önemli mesajlar veren aktaş; “bu genç nüfusun, enerji potansiyelininçok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. gençlerin, siyasete, ülke yönetimine,üretim mekanizmalarına, ekonomiye dahil edilmeleri mutlaka şart. bu anlamda akparti olarak önemli atılımlar yaptık. gençler, ak parti iktidarı döneminde hakettikleri değeri görmeye başladılar.”

genÇlerle muasirmedenİyet sevİyesİne ulaŞacaĞiz

ak parti’nin kurulduğu günden bu güne, türk siyasihayatında genç düşünen, değişimden ve dönüşümden yana olmuş vizyoner bir partiolduğunu belirten aktaş; “biz ak parti olarak gençlere değer veriyoruz. dünyadakien büyük gücü genç nüfusu olan türkiye’de, dünyadaki değişimi yakalayacak gençbeyinler, küresel aktör olabilme yolunda ilerleyecek genç liderleryetiştirebilirsek ancak o zaman geleceğimizi garanti altına alabiliriz. bumanada seçilme yaşını ilk önce 30’dan 25’e daha sonra 25’ten 18’e indirdik.muhalefet cephesi ise buna şiddetle karşı çıktı. Çünkü onlar gençleregüvenmiyor. biz ise gençlerimize güveniyoruz ve güvenmeye devam edeceğiz.Özellikle 24 haziran tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı vemilletvekilliği genel seçimi, türkiye tarihinin en önemli seçimi olduğu kadargençlerimizin siyasette dinamizmini heyecanını göreceğimiz önemli bir seçimolacak. meclisimiz daha genç olacak ve daha güçlü türkiye´nin kapılarını açacakmuasır medeniyet seviyesine ulaşma yolculuğumuzda en büyük gücümüz yinegençlerimiz olacak. gençlerimizin vizyonu, dünyaya bakışı, enerjisi türkiye´ninönünü açarak yeni bir vizyon çizecek, gelecek hedeflerimizi yakalamamıza imkansunacak.”dedi. 

tarİhİmİz genÇlİderlerİmİzİn İcraatlari İle doĞru

recep tayyip erdoğan’ın da geleceği gençlerle inşa etmeknoktasında önemli  söylemlerinin olduğunuifade eden ve bu söylemleri de paylaşan aksaray’ın genç adayı muhammed aktaş;“sultan alparslan malazgirt’te zafer kazandığında 40’lı yaşlarının başındaydı, osmangazi bir cihan devletine dönüşecek beyliğini kurduğunda 20’li yaşlarındaydı,sultan mehmet İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı, mustafa kemal 19 mayıs’tasamsun’a ayak bastığında 30’larının sonundaydı. görüldüğü gibi tarihimizde izbırakan büyük isimlerin önemli bir bölümü genç veya genç sayılabilecek yaşlardabu büyük başarıları elde etmişlerdir.”dedi.

bu ruh 15temmuz’da tazelendİ

gençlerin bu güveni 15 temmuz’da tazelediğini de aktaranaktaş; “gazi mustafa kemal atatürk’ün 19 mayıs 1919’da samsun’da başlattığıbağımsızlık mücadelesi ruhunu, istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimizbüyük mücadele olan 15 temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla hedeflerimize ilerlerken, mukaddesvatanımızı daha müreffeh yarınlara taşımamızda, yolumuzu aydınlatacak olangençlerimiz, bundan sonra da ülkemizin en büyük gücü olmaya devam edecektir.bağımsızlığına düşkün aziz türk milletinin genç evlatları geçmişte olduğu gibiazim ve kararlılık içinde olmaya devam edeceklerdir.”dedi.

genÇler artikkendİ İŞlerİnİn patronu oluyor

gençlerin ak parti iktidarı ile girişimcilik ruhunakavuştuğunu ve genç istihdam oranının her geçen gün arttığını vurgulayan aktaş;“lise veya üniversiteden mezun olan gençlere iş ve kariyer konusunda yolgösterici destekler sunuyoruz. hükümetimizle değer kazanan genç girişimcilikruhu ile gençlerimiz artık kendi işlerinin patronu oluyorlar. gençlerin kendiayakları üzerinde durmalarını kolaylaştırma adına, girişimcilik ruhuna sahipgençlere her türlü kolaylığı sağlıyoruz. bu manada kosgeb girişimcilik destekprogramı ile yeni iş kuran gençlerimize 50 bin tl hibe 100 bin tl’de geriödemesiz ve faizsiz kredi imkanı sağladık. ayrıca 18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük olanların istihdamını teşvikamacıyla gençlere ait sgk primlerini belirli oranlarda 5 yıl boyuncakarşılıyoruz. genç girişimcilerin sermaye şirketlerine ilk defa vergi muafiyetisağladık. İş-kur bünyesinde mesleki kurslarla gençlerin önemli oranda işekatılımlarını sağlarken, bu kurslara katılan gençlerimize genel sağlıksigortası yapıyoruz. genç çiftçilerimize ciddi oranda destek veriyoruz.”dedi.

genÇlİk bİlgİlİ vebİlİnÇlİ yetİŞsİn İstİyoruz

gençliğin en iyi şekilde yetişmesi ve ülkeye faydalıbireyler olması için siyasetin gençleştiğine de vurgu yapan muhammed aktaş;“mensubu olduğumuz ak parti’nin tek arzu bu ülke gençliğin elinde molotofla,silahla değil kalemle, bilgisayarla yetişen bir genç olmasıdır. bizler insanaölümü, öldürmeyi şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermeyen bir gençlikyetişmesini istiyoruz. hangi fikri savunursa savunsun, okumalı, araştırmalı,sorgulamalı, zihnini birilerine asla kiraya vermemeli. pensilvanya’ya kirayaverenler gibi olmamalı.”dedi.

ÖĞrencİlerİn artikbarinma sorunu yok

bu çerçevede her ile üniversite kurulduğunu ve 2006yılında kurulan aksaray Üniversitesi’nin şuanda 25 bin öğrenciye ulaştığınıanlatan aktaş; “Üniversitelere girişte uygulanan katsayı adaletsizliğine akparti iktidarı son verdi. türkiye genelinde üniversitelerden ilişiği kesilen800 bin öğrenci hükümetimizin genel af düzenlemesi ile eğitimlerine devam etti.tabi bunanla beraber türkiye’nin hemen her yerinde önemli bir sorun olanöğrencilerin barınma sorununa çözüm getirildi. aksaray’da önümüzdeki 5 yılboyunca hiçbir öğrencinin barınma sorunu yaşamayacağı şekilde yurtlar inşaedildi. lisans öğrencilerine verilen 45 tl burs 450 tl’ye kadar yükseltildi.”dedi.

gelİn tÜrkİye’yİ2023 hedeflerİne hep bİrlİkte ulaŞtiralim

genç aday aktaş, açıklamalarının son bölümünde cumhurbaşkanlığıhükümet sistemi’nin, dünyanın ve bölgenin içinden geçtiği büyük dönüşümden,türkiye’nin hedeflerine ulaşarak çıkması konusunda büyük bir imkan olduğunubelirtti. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın da bu kapsamda söylediğisözlere vurgu yapan aktaş; “gelin bu imkanı hep birlikte değerlendirelimistiyorum. gelin türkiye’yi 2023 hedeflerine hep birlikte ulaştıralım, gelinçocuklarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir zemini hepbirlikte kuralım. İşte bunun için biz 24 haziran seçimlerinde milletimize güçlümeclis, güçlü hükümet, güçlü türkiye sözü veriyoruz.”dedi.

16 yilda aksaray’a 11 katrİlyon lİra yatirim kazandirildi

aksaray ile ilgili bir takım yatırımlarla ilgili debilgiler aktaran ak parti milletvekili adayı muhammed aktaş; “aksaray’a son 16senede, eğitimden sağlığa, tarımdan enerjiye, orman ve su işlerinden toplukonuta, “toplam 11 katrilyon lira” yatırım yapıldı.”dedi.

aktaş aksaray’a yapılan bazı önemli yatırımları şubaşlıklarla sıraladı:

Öncelikli olarak aksaray’ı limana bağlayacak olanaksaray-ulukışla demiryolu hattı’nın projesi tamamlandı ve yatırım programınaalındı. bu yıl içerisinde ihale edilerek temel çalışmaları başlayacak. buprojenin ardından aksaray-kırşehir arası ve aksaray-antalya arası hızlı trenprojelerine hız verilecek.

aksaray’ın en önemli problemlerinden olan içme suyumeselesini çözdük. bağlıköy’de 6 adet kuyu çalışması tamamlandı, şimdi demodern bir içme suyu arıtma tesisi inşa ediliyor. İnşallah bu çalışmalar 2019yılında tamamlanacak ve musluklardan damacana kalitesinde su akacak.

tokİ aracılığı ile aksaray’a inşa edilen yeni sanayisitesinde bin 620 adet dükkanın yapım çalışmaları başladı.

214 bin 200 dekar araziye ulaşan sulama hattı 275 milyontl devlet desteği ile kapalı sulama sistemine dönüşüyor. Çalışmalarına başlanankapalı sulama sistemi tamamlandığında tarımsal sulamada yüzde 40 oranında sukaybı önlenecek.

su konusunda bir önemli projemizde ecemiş barajı’ndanaksaray’a su getirmek. kıbrıs’a denizin ortasında su götüren hükümetimizaksaray’ın su sorununu kökünden çözecek olan bu projeyi de adım adımtamamlayacak.

yeni eğitim ve araştırma hastanemizin yapımı tamamlandı.2 ay içerisinde taşınma sağlanacak. ayrıca bu hastanemize ilaveten 200 yataklıek hastanenin de temeli atıldı, çalışmalar başladı. bu kısım da kısa süredetamamlanacak.

1987 yılında 290 hektarlık bir alana kurulan ancakbeklenen ilgiliyi görmeyen aksaray organize sanayi bölgesine ak parti iktidarıdöneminde hayata geçirilen teşvik sistemi ile birlikte yatırımcı akın etti. İkikez yüzdü yüz doluluk oranına ulaşan osb’de 3. genişletme alanı oluşturuluyor.Şu anki istihdam oranı ise 11 bin 600’e yükseldi.

aksaray’da verdiğimiz 285 trilyon liralık teşviklerden133 bin 263 sigortalı ve işveren faydalandı.

eğitim yatırımları kapsamında bin 798 yeni derslik inşaettik ve ihtiyaç sahibi öğrencilere “36 trilyon” eğitim desteğiverdik.

aksaray’ı tüm çevre illere bağlayan karayolları dubleyola dönüştürülürken, ilçe ve köylere giden yollarda tamamen iyileştirilereksıcak asfalt atıldı.

aksaray’a 8 bin 121 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurduinşa edildi.

tokİ ile 4 bin 840 konut uygulamasını hayata geçirildi vedar gelirliler ev sahibi oldu.

Çiftçilerimize toplam 1,3 milyar lira tarımsal destekverdik.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası