Gündem

HAYDİ KONUŞ BAKALIM

aksaray’da liseli gençlerin spor müsabakası heyecanında tezlerini kabul ettirmeye çalıştığı münazara yarışması büyük ilgi görüyor
aksaray’da hazım kulak anadolu lisesi tarafından düzenlenen il genelindeki tüm liselerin katılabildiği ‘haydi konuş bakalım’ münazara yarışması tamamlanan çeyrek finalin ardından 4 okulun yarıştığı yarı final karşılaşması ile kaldığı yerden devam etti.
aksaray valiliği desteği; aksaray belediyesinin ana sponsorluğunda düzenlenen yarışmayı izleyen vali hamza aydoğdu, belediye başkan vekili yakup kadri perek, milli eğitim müdürü hacı Ömer kartal yarı final karşılaşmalarında öğrencilerin heyecanına ortak oldular.  büyük ilgi gören yarışmada tertip komitesinin belirlediği konular üzerinde çalışan 3’er kişilik öğrenci takımları fikirlerini ve savundukları tezlerini jüriye daha iyi anlatmak için kıyasıya yarıştılar. spor müsabakalarını aratmayan tezahüratların yapıldığı yarışmanın yarı finalinde; Şehit ali er anadolu lisesi ile güzelyurt Çok programlı anadolu lisesi karşı karşıya gelirken ahmet cevdet paşa sosyal bilimler lisesi ile Özel vivafen lisesi öğrenci takımları taraftarları eşliğinde belirlenen konuları en iyi şekilde sunmaya çalıştı.  yarı final yarışmalarının sonunda finale güzelyurt Çok programlı anadolu lisesi ile ahmet cevdet paşa sosyal bilimler lisesi takımları jürinin; belirlenen kriterlere göre yaptığı değerlendirmeleri sonunda finale adını yazdırdı. 
vali aydoğdu: ‘İnsan hangi yaşta kendini öğrenmeye kapatırsa o yaşta ölür’ aksaray valisi hamza aydoğdu tamamlanan yarı final karşılaşmalarının ardından yaptığı konuşmasında; yarışmaya katılan takımlarda yer alan bütün öğrencilerin muhteşem bir sunum yaptığını söyledi.  gençleri heyecanlı görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden vali aydoğdu; “aksaray’da hep beraber daha güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. benim sizden valiniz olarak tek bir istirhamım var. yarışmanın sloganı çok güzel ‘kaybedeni olmayan bir yarışma’ kim kazanırsa kazansın burada çok güzel birikimleriniz oldu. size sadece bir kavram söylemek isterim. yenilenebilmek. ne demek bu? İnsan hangi yaşta kendini öğrenmeye kapatırsa o yaşta ölür. bizde burada yapılan sunumlardan çok istifade ettik. bizim bilgi dağarcığımıza katkılar sundular. İnşallah final yarışmalarında hep beraber olacağız. bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi. 
haber bülteni

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası