Gündem

HANİ KRİZ VARDI?

türkiye’nin kendi ayakları üstünde duran tam bağımsızülke olmaması için bilinen dış mihrakların yakmak istedikleri ateşe benzinlegiden, körükle yakılan ateşi harlandırmak isteyenlerin kriz çığırtkanlığını2018 yılı içinde %21 artan tapu işlemleri tekzip ediyor!!!

aksaray tapu mÜdÜrlÜĞÜnde 2017 yilinda 32000 tapu verİldİ

türkiye düşmanları ve onların içerideki destekçilerinin “ekonomi iflas etti(!) türkiye eylül’ü çıkartamaz(!), ekimi çıkartamaz(!)” şomağızlıların sözlerinin ülkemizin tüm dönemlerinin rekorunu kıran ihracatrakamı, turizm geliri ve diğer pozitif rakamların yanında aksaray da yapılangayri menkul alım satımlarındaki 2017 yılındaki 32000’lik işlemin %21civarındaki artışı da tekzip ediyor!

2018 yilinda aksaray merkez tapu mÜdÜrlÜĞÜnde aylik 3250İŞlemle yilsonunda 39000’e ulaŞildi

Çeşitli kaynaklardan bu konuda elde edilen bilgiye göreaksaray merkez ilçe tapu müdürlüğü tarafından 2017 yılında toplam 32000 olarakgerçekleşen tapu işlemi 2018’de 34000 bini bulurken, bu rakama daha önce aksaraytapu müdürlüğünde işlemleri yapılan sultanhanı tarafından ise ilçe olduktansonra 5000 tapu işlemi yapılmasıyla toplam rakam 39000’u alıştı.

aksaray’da 1 müdür ve 3 müdür muavini ile 15 kişitarafından belirli aylarda artan ve azalan işlemlere rağmen yıl boyuncagerçekleşen rakam 12 ye bölündüğünde aylık olarak gerçekleşen 3250 işlemlerekor kırıldı.

İlk mÜracaat yerİ yetersİz!!!

tapu işlemleri yapanlarla bire bir yapılan görüşmelerdeilk müracaat yerinin tapu müdürü İsa alıcı tarafından bina girişine alınmasınınçok yerinde ve isabetli bir karar olduğunu belirten vatandaşlarımız” bu yeryukarıya göre geniş olmasına rağmen talepleri karşılayacak genişlikte değil.

İlk müracaat yerinde yeterli sayıda personelindebulunmaması nedeniyle işlemler uzamaktadır, bu nedenle de yığılmalar oluşuyor.

vali ali mantı ve milletvekillerinden ilk müracaatyerinin genişletilmesi ve personel sayısının arttırılmasını diliyoruz.”dediler.

İnternetten sira aliminin arttirilmasiyla İlk mÜrcaatyerİndekİkİ bİrİkİmlerİn ÖnÜne geÇİlebİlİr!

yine yetkililer ve vatandaşlardan ilk tapu işlemimüracaatının yapıldığı sanayi sitesi girişindeki valilik ek binası girişindeyığılmalara sebep olan sıkıntının işlem sırasının internetten alınmasıyla  azaltılabileceği belirtildi. 

(haber araştırmaali genç)

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası