Gündem

GÜZEL ATLAR DİYARINA BİNİCİLİK TESİSİ YAPILIYOR

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın söz verdiğiprojeler arasında bulunan ‘at binicilik tesisi’ projesi hayata geçiyor. başkanyazgı, önceki gün yapımı hızla süren at binicilik tesisi ve kafeteryainşaatında incelemelerde bulundu. 

tacin mahallesinde hobi bahçeleri ile hayvan bakım verehabilitasyon merkezi yakınlarına kurulan at binicilik tesisinde inşaatçalışmaları aralıksız sürüyor.

5 bin metre açık alan olmak üzere bin metrelik kapalı alanüzerine inşa edilen tesiste; atlar için ahırlar, salma alanları bulunuyor.ayrıca at binmeye gelenler için tesisi bahçesinde kafeterya ve dinlenmealanları da inşa ediliyor. ziyaretçilerin kendilerini doğayla iç içehissetmeleri için tesis çevresine yürüyüş alanlarına yer verildiği bildirildi.

belediye başkanı haluk Şahin yazgı, güzel atlar diyarıanlamına gelen kapadokya’nın giriş kapısında bulunan aksaray’a böyle birtesisin yakışacağını söyledi. at binicilik tesisiyle kent turizmine katkısağlamayı ön gördüklerini ifade eden başkan yazgı, “buraya gelen ailelerimizinhoşça vakit geçirebilecekler aynı zamanda da ata binebilecekler. biliyorsunuzata binme bizim ata sporumuz. bu tesisimiz ile ata sporumuzu gelecek kuşaklaraaktarmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

başkan ve beraberindekiler, tesis bahçesinde yaralankafeterya inşaatını da incelediler.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası