Gündem

GÜNÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE

aksarayesob başkanı doğan ceylan yapmış olduğu basın açıklamasında; tarihimizin en zorgünlerinden biri olan 15 temmuz’un İkinci yıldönümüne giriyoruz. 

t.c devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbestiradesi ile seçilmiş   cumhuriyethükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden ,15 temmuz 2016tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizi işgal girişimini, 15 temmuz’unyıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha aniyoruz

15 temmuzu unutmayacağız,unutturmayacağız.

15 temmuz’un türkiye için bir millet olduğuna inanıyoruz.

Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgalgirişimiydi.                                   

15 temmuz, istiklal harbinden bu yana, ülkemizinkarşılaştığı en büyük tehlikeydi. o gece alçak ve hain fetullahçı terör örgütü,devleti ele geçirmeye, milleti baskı ve zorbalık altına almaya çalıştı.

darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizdegörülmemiş bir kaosa sürüklemek , kardeş kavgası başlatmak ve türkiye’yi savaşortamına sokmaktı.

bu alçak hain, kanlı darbe girişiminin amacı türkiyecumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.

allaha şükürler olsun milletimiz, cesareti ve ferasetiile bu belayı, bu fitneyi durdurdu.

ahilik gelenek ve kültürden gelen her zaman devletinin vemilletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikteülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız,  nereden vekimden gelirse gelsin, darbecilere karşı dimdik ayakta durmuş ve ayakta olmaya’da devam edecektir.

hiç bir zaman cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bumukaddes topraklarda, devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır.            

esnaf ve sanatkarlarımız dün olduğu gibi bugün ve herzaman ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.   

milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizisahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız herzaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizinhükümetimizin yanında yer alacaktır.

15 temmuz 2016’da yüce milletimize ve acımasızca saldırankirli ,kanlı, sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkmaazim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir.

darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma vesarsıntı geçirmiştir. elbette ve de doğal olarak, ekonomimizde bu saldırıdanaynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi vekararlılığı sayesinde kısa süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireleratlatılmıştır.

hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğindeçalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyümeyönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmuştur.

fetÖ ve diğer terör örgütlerine fiilen destek olanlar, buörgütlerin mensuplarını, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar,bağımsız türk yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. daha güçlübir türkiye ve devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunlarınyandaşları temizlenmiştir.

bizleri yaşadıklarını başka bir ülke yaşasaydı bir dahaayağa kalkamazdı. ama biz dimdik ayaktayız. böyle bir coğrafyada en zor şartlaraltında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık.

başta cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoĞan olmaküzere , gazi meclisimiz, dönemin başbakanı, siyasi partilerimiz, sivil toplumkuruluşlarımız ve medyamız cesaretli ve kararlı duruşu sayesinde,  altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımızbu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesineulaşan 249 şehidimize cenab-ı allahtan gani gani rahmet, 2301 gazimize deyeniden acil şifalar ve iyilikler yüce allah’tan temenni ediyoruz.

hiç şüphe yok ki türkiye cumhuriyeti, demokrasiye vecumhuriyetimizin temellerine bağlı kalarak;

tek bayrak, tek vatan, tek mİllet ve tek devlet ÜlkÜsÜetrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

biz esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak; ülkemizingeleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde, ülkemizin hak ettiği en iyiyere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün yüce milletimizin iradesiolduğuna inanıyoruz.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası