Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

GÖRME ENGELLİ ÇİFT ÖZEL ŞABLONLA OY KULLANDI

aksaray’da görme engelli nişanlı

aksaray’da görme engelli nişanlı çift, kendileri içinözel hazırlanan oy kullanma şablonu yardımıyla kimseden yardım almadan oylarınıverdi

aksaray’da görme engelli yusuf uz ve nişanlısı Övgü İpek,görme engelliler için özel hazırlanan oy kullanma şablonu yardımıyla kimsedenyardım almadan seçim tercihini yaptı.

nişanlı çift, oy kullanmak için fatih sultan mehmetortaokulu’na geldi.

aksaray görme engelliler derneği ile görme engellilerteknoloji ve eğitim laboratuvarı (getem) iş birliğince hazırlanan özel oykullanma şablonundan alan çift, sandık görevlilerinden, oy pusulasını buşablonun içine yerleştirmelerini istedi.

engelli vatandaşlar daha sonra kimseden yardım almadanoyunu kullanıp, sandığa attı.

yusuf uz, burada aa muhabirine yaptığı açıklamada,demokratik hakkını kullanmaktan çok memnun olduğunu söyledi.

aksaray görme engelliler derneği ve getem iş birliği ilehazırlanan şablonla rahatça oy kullandıklarını belirten uz, “yüksek secimkanunu’nun 403. maddesinde ‘görme engelliler özel oy şablonları ile özgürceoyunu kullanabilir’ ifadesi belirtiliyor. ben de bugün kendi oyumu özgürcekulandım. İnanın şu anda hayatımda en rahat, güvenli şekilde kendi oyumukullandığım için çok mutluyum. bu seçimin devletimiz ve milletimiz için hayırlıolmasını temini ediyorum.” diye konuştu.

aa

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Aksaray, 21- 23 Haziran tarihlerinde
Sıradaki Haber Aksaray’da: 300 bisikletçi şampiyonluk için yarışacak!